Zamknij
REKLAMA

Odlotowy skok tandemowy!

15:36, 06.09.2016 | artykuł sponsorowany
Skomentuj [email protected]
REKLAMA

Skakanie ze spadochronem nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Czy rzeczywiście? Tak, ponieważ można w tym celu wybrać skoki tandemowe.

Jeżeli masz ochotę na przeżycie niecodziennej przygody i przetestowanie swojej odwagi, to propozycja także dla ciebie. Czym są skoki tandemowe i gdzie można z nich skorzystać? Sprawdź już teraz, a następnie zarezerwuj skok dla siebie!

Zasadniczo do skoków tandemowych nie trzeba żadnego specjalnego przygotowania, co powoduje, że może wziąć w nich udział niemalże każda osoba, która ma na to ochotę. Nie jest wymagana żelazna kondycja, nienaganne zdrowie, badania lekarskie czy też posiadanie własnego sprzętu – to powoduje, że skoki w tandemie cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem i są wybierane przez młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn.

Na czym polega skok tandemowy?
Jak nietrudno się domyślić, w skoku tandemowym biorą udział dwie osoby - jest to tandem pilot, którym zwykle jest instruktor spadochroniarstwa mający na swoim koncie tysiące skoków, a drugą osobą jest pasażer, który nie musi posiadać żadnych doświadczeń z tą dyscypliną. Są oni połączeni uprzężą do skoków tandemowych - pasażer stoi z przodu, a za jego plecami znajduje się pilot, który nosi spadochron i automat spadochronowy.

Przed tym przedsięwzięciem uczestnik przechodzi krótki instruktaż bezpieczeństwa, podczas którego dowiaduje się, jak zachować się w trakcie skoku. Również otrzymuje gogle, a gdy jest to potrzebne, także kombinezon. Tak przygotowany duet może już wyskoczyć z samolotu - skok ma miejsce z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest kluczowa, ponieważ to od niej zależny jest czas swobodnego spadania - tym terminem określa się czas od chwili opuszczenia samolotu aż do otwarcia czasy spadochronu. Dla 3000 metrów trwa on 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów - 60 sekund. To wtedy uczestnicy spadają z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi - tych doznań po prostu nie można opisać i trzeba przeżyć je samemu.

Gdy uczestnicy skoku dolatują do odpowiedniej wysokości, otwiera się spadochron i następuje kilkuminutowe wolne opadanie bez tak dużej adrenaliny. Lądowanie ma miejsce na trawiastej płycie lotniska - jest miękkie, dlatego nie ma ryzyka urazów.

Ponadto całe wydarzenie może być uwiecznione na zdjęciach i filmie - w tym celu należy wykupić dodatkową opcję rejestracji u organizatora skoków. Chociaż jest ona kolejnym wydatkiem, warto się na nią zdecydować, aby mieć niezwykłą pamiątkę - wtedy przed duetem wyskakuje jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku, dlatego może on uzyskać tak dobre ujęcia.

Gdzie skoczyć w tandemie?
Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od około 550 złotych w przypadku 3000 metrów i od 700 złotych dla 4000 metrów. Koszt rejestracji skoku to około 200-300 złotych.

Obecnie ze skoków tandemowych można korzystać niemalże na terenie całej Polski na lotniskach cywilnych i przy aeroklubach, dlatego bez problemu można wyszukać w swojej okolicy tego rodzaju oferty. Najbliżej Piły ze skoków tandemowych można skorzystać na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie swoją bazę ma Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” – to około 2,5 godziny jazdy od Piły. Więcej informacji można znaleźć się pod adresem: https://skydive.pl.

(artykuł sponsorowany)

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%