Zamknij
REKLAMA

Odlotowy skok tandemowy!

15:36, 06.09.2016 | artykuł sponsorowany
Skomentuj [email protected]
REKLAMA

Skakanie ze spadochronem nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Czy rzeczywiście? Tak, ponieważ można w tym celu wybrać skoki tandemowe.

Jeżeli masz ochotę na przeżycie niecodziennej przygody i przetestowanie swojej odwagi, to propozycja także dla ciebie. Czym są skoki tandemowe i gdzie można z nich skorzystać? Sprawdź już teraz, a następnie zarezerwuj skok dla siebie!

Zasadniczo do skoków tandemowych nie trzeba żadnego specjalnego przygotowania, co powoduje, że może wziąć w nich udział niemalże każda osoba, która ma na to ochotę. Nie jest wymagana żelazna kondycja, nienaganne zdrowie, badania lekarskie czy też posiadanie własnego sprzętu – to powoduje, że skoki w tandemie cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem i są wybierane przez młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn.

Na czym polega skok tandemowy?
Jak nietrudno się domyślić, w skoku tandemowym biorą udział dwie osoby - jest to tandem pilot, którym zwykle jest instruktor spadochroniarstwa mający na swoim koncie tysiące skoków, a drugą osobą jest pasażer, który nie musi posiadać żadnych doświadczeń z tą dyscypliną. Są oni połączeni uprzężą do skoków tandemowych - pasażer stoi z przodu, a za jego plecami znajduje się pilot, który nosi spadochron i automat spadochronowy.

Przed tym przedsięwzięciem uczestnik przechodzi krótki instruktaż bezpieczeństwa, podczas którego dowiaduje się, jak zachować się w trakcie skoku. Również otrzymuje gogle, a gdy jest to potrzebne, także kombinezon. Tak przygotowany duet może już wyskoczyć z samolotu - skok ma miejsce z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest kluczowa, ponieważ to od niej zależny jest czas swobodnego spadania - tym terminem określa się czas od chwili opuszczenia samolotu aż do otwarcia czasy spadochronu. Dla 3000 metrów trwa on 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów - 60 sekund. To wtedy uczestnicy spadają z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi - tych doznań po prostu nie można opisać i trzeba przeżyć je samemu.

Gdy uczestnicy skoku dolatują do odpowiedniej wysokości, otwiera się spadochron i następuje kilkuminutowe wolne opadanie bez tak dużej adrenaliny. Lądowanie ma miejsce na trawiastej płycie lotniska - jest miękkie, dlatego nie ma ryzyka urazów.

Ponadto całe wydarzenie może być uwiecznione na zdjęciach i filmie - w tym celu należy wykupić dodatkową opcję rejestracji u organizatora skoków. Chociaż jest ona kolejnym wydatkiem, warto się na nią zdecydować, aby mieć niezwykłą pamiątkę - wtedy przed duetem wyskakuje jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku, dlatego może on uzyskać tak dobre ujęcia.

Gdzie skoczyć w tandemie?
Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od około 550 złotych w przypadku 3000 metrów i od 700 złotych dla 4000 metrów. Koszt rejestracji skoku to około 200-300 złotych.

Obecnie ze skoków tandemowych można korzystać niemalże na terenie całej Polski na lotniskach cywilnych i przy aeroklubach, dlatego bez problemu można wyszukać w swojej okolicy tego rodzaju oferty. Najbliżej Piły ze skoków tandemowych można skorzystać na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie swoją bazę ma Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” – to około 2,5 godziny jazdy od Piły. Więcej informacji można znaleźć się pod adresem: https://skydive.pl.

(artykuł sponsorowany)

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA