Zamknij
REKLAMA

Wałcz zaprasza na Festiwal Dwóch Jezior. Trzy dni wspan

10:12, 06.07.2021 | FaktyPilskie.pl - patron medialny festiwalu
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 9-11 lipca w Wałczu - po rocznej przerwie spowodowanej pandemią - odbędzie się V Festiwal Dwóch Jezior. Fakty Pilskie są jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

- W ciągu miesiąca dopięliśmy program 5. Festiwalu Dwóch Jezior i zapraszamy Państwa do udziału w ponad 40 wydarzeniach - mówi Maciej Łukaszewicz, dyrektor Festiwalu Dwóch Jezior. - Czekają na was ulubione zawody sportowe, muzyka, teatr, gra miejska, lokalni twórcy, goście z Polski i zagranicy oraz dużo rekreacji dla całych rodzin. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wydarzenia te będą odbywać się w wielu miejscach przy obu jeziorach, co jest również okazją do otwarcia się na nową formułę świętowania, która festiwalowym nastrojem ożywi jeszcze większą część Wałcza. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa w ciągu tych trzech dni znajdzie coś dla siebie w swoim ulubionym lub odkrytym na nowo miejscu naszego miasta.

- W tym roku akcent stawiamy na aktywny wypoczynek. Będą regaty żeglarskie, regaty smoczych łodzi, finał Pucharu Polski SUP, zawody wędkarskie, pokazy ratownicze WOPR, Strefa Wolnego Życia i Piknik Organizacji Pozarządowych. W tym roku również w trakcie festiwalu odbędzie się najbardziej kreatywny i niesamowicie widowiskowy Wałecki Bieg Filmowy. Nie zapominamy również o muzycznej scenie festiwalu. W tym roku podczas Festiwalu Muzyki Żeglarskiej zagrają The Nierobers, North Cape, Majtki Bosmana, Stonehenge, Michał Margański. Odwiedzi nas też zespół Duxius z Berlina, a późnym wieczorem pobawimy się na Beach Party. Scena będzie również otwarta dla naszych lokalnych talentów, a więc wszystkich muzyków chcących wystąpić podczas festiwalu zapraszam do kontaktu z Wałeckim Centrum Kultury. Gwarantujemy dobrą zabawę i gorącą atmosferę! - zachęca burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.

- Idea powstania Festiwalu Dwóch Jezior wiąże się z lekkim żalem po Festiwalu Filmu i Sportu - mówi współtwórca imprezy Dariuszem Izban. - Pomyśleliśmy wtedy o jak najlepszym wykorzystaniu naszego "bogactwa naturalnego", jakim są jeziora oraz potencjał mieszkańców naszego miasta: stowarzyszenia i kluby, które czynnie korzystają z ich uroków i inspirują innych do działania. Pomysł Festiwalu Dwóch Jezior miał na celu zaktywizować mieszkańców naszego miasta do uprawiania szeroko pojętej turystyki wodnej i okołowodnej i został wprowadzony w życie naszego miasta w 2016 roku. Skoro mówimy o aktywnościach związanych z turystyka wodną: żagle, smocze łodzie, kajaki, naturalną rzeczą jest również nawiązanie do muzyki związanej z wodą - szanty, czy piosenka żeglarska. Sprzyja temu również fakt, że w naszym mieście od 12 lat gra i tworzy, znany nie tylko w regionie, ale w całej Polsce, zespół muzyki żeglarskiej Majtki Bosmana. Ktoś może powiedzieć, że szanty to muzyka niszowa, niepopularna itd. ale przecież jeżeli chcemy aby festiwal, którego nazwa jest już znana w coraz dalszych zakątkach naszego regionu oraz kraju, miał swoją kontynuację i swój niepowtarzalny klimat i styl. To właśnie takie festiwale mają największe szanse na wieloletnie trwanie i przyciąganie publiczności z całego kraju. W tegorocznej edycji wystąpią zespoły z różnych części Polski, które grają bardzo różną muzykę: od spokojnej, nawet z nutą melancholii i znakomitego tekstu, do bardzo żywiołowej muzyki związanej z folkiem irlandzkim. Na 5. festiwalu wystąpi zespół, który rozpoczynał pierwszy festiwal - zespół The Nierobbers - obecnie jeden z najbardziej zapracowanych zespołów polskiej sceny szantowej, występujący na wszystkich największych festiwalach. Kolejny zespoły przyjadą do nas ze Śląska, bo tam o dziwo jest największe "zagłębie" szantowe. Będzie z nami zespół North Cape -pięciu mężczyzn o znakomitych głosach wykonujących szantę klasyczną, którzy w tym roku obchodzili swoje 25-lecie oraz zespół Stonehenge, który zaprezentuje nam wspaniałe celtyckie brzmienie. Czeka nas dużo dobrej muzyki!

Zobacz szczegółowy program festiwalu

(FaktyPilskie.pl - patron medialny festiwalu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

aptekarkaaptekarka

0 0

Podobno na czwarty dzień jest duży popyt na testy ciążowe. 13:32, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strach się baćstrach się bać

1 0

Mnie najbardziej niepokoi deklaracja: FaktyPilskie.pl - patron medialny festiwalu. Co ten wieśniak z Białośliwia ma do roboty w Wałczu? Mamy swoje Pojezierze! 13:36, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrystynaKrystyna

0 0

leman, a co w dópie twego syna robi tureckie prącie? W Wałczu rodzina o tym gada od lat 18:16, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%