Zamknij
REKLAMA

Śniadanie wielkanocne przy Motylewskiej - jak w drugim domu!

17.07, 14.04.2022 Powiat Pilski
Skomentuj fot. Powiat Pilski
REKLAMA

Niezwykle rodzinna atmosfera panowała podczas śniadania wielkanocnego, zorganizowanego w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Motylewskiej w Pile. Przybyli na nie uczestnicy z rodzinami, opiekunowie, kadra WTZ oraz liczni goście razem ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim.

Do WTZ przy Motylewskiej na co dzień uczęszcza ok. 40 osób. Na wielkanocne śniadanie przybyło tu znacznie więcej osób, zresztą to było długo wyczekiwane spotkanie.

- Jest to niezwykłe wydarzenie, ostatnio w tak licznym gronie spotkaliśmy się trzy lata temu, zanim pojawiła się pandemia. Z tym większą radością czekaliśmy na to spotkanie. Cieszyliśmy się, że już można, dlatego jesteśmy dzisiaj wszyscy bardzo wzruszeni. Cieszę się, że przybyło tak wielu naszych uczestników z rodzinami oraz liczni goście, wśród nich pan starosta, który nam tak bardzo pomaga - powiedziała Hanna Gapińska, kierownik WTZ przy Motylewskiej w Pile, który działa przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Na wielkanocne śniadanie przybyło wielu przyjaciół WTZ, szefowie społecznych jednostek pomocowych PCPR w Pile, MOPS w Pile, DPS, a także sponsorzy. Było ono okazją do rozmów i złożenia życzeń.

- Chciałbym prze wszystkim podkreślić, że wszyscy z was wykonują tu na co dzień kawał dobrej roboty z panią Hanna Gapińską na czele. Jesteście naprawdę wspaniali - podkreślił starosta Eligiusz Komarowski. - To wyjątkowe miejsce, które służy nie tylko rehabilitacji społecznej, czy zawodowej, ale to przede wszystkim miejsce życia, niezwykle rodzinne. Życzę wszystkim wspaniałych, a przede wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Podczas spotkania uczestnicy wykonali program artystyczny, przygotowany wspólnie z terapeutami.

- To bardzo rodzinne święto, bo wszyscy tratujemy się jak rodzina. To ważne dla nas spotkanie tym bardziej, że długo na nie czekaliśmy. Wielu uczestników codziennie odkreślało dni w kalendarzu, czekając na nie. Dla nas wszystkich takie śniadanie ma duże pozytywne znaczenie emocjonalne - podsumowała Karolina Furmańczyk, muzykoterapeuta w WTZ przy Motylewskiej w Pile, która razem z Karolem Szonowskim zadbała o muzyczną oprawę spotkania.

Tradycyjnie stoły były zastawione świątecznymi potrawami, a wielu uczestników przyznało, że WTZ przy ulicy Motylewskiej do dla nich drugi dom.

(Powiat Pilski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%