Zamknij
REKLAMA

Dwa dni, dwa miliony solenizantów

09:00, 25.07.2019 | fp
Skomentuj Mataja.pl
REKLAMA

Anna - najpewniej tak ma na imię jedna z Twoich koleżanek, koleżanka koleżanki, a może mama, żona lub siostra. Zgadza się? A czy znasz jakąkolwiek osobę w Polsce, która nie znałaby choćby jednego Krzysztofa? To chyba niemożliwe. I nic w tym dziwnego.

Trendy w imionach zmieniają się dość często, ale jak się okazuje Anna to imię ponadczasowe i wciąż najbardziej popularne w Polsce. Ań, Anusi i Aneczek jest w naszym kraju najwięcej, bo ponad milion (dokładnie 1.063.017). Na drugim miejscu jest imię Maria, nosi je ponad 625 tysiące Polek.

Obchodzący 25 lipca imię Krzysztof zajmuje drugie miejsce pod względem największej liczby panów noszących to imię. Mamy w Polsce niemal 660 tysięcy Krzyśków (dokładnie 659.470 osób). Liczba spektakularna, dlaczego więc drugie miejsce? Po prostu więcej jest Piotrów - ponad 700 tysięcy. Drugi z czwartkowych solenizantów - Jakub - zajmuje 10. miejsce w tym rankingu z wynikiem prawie 400 tysięcy osób.

Jeśli chcielibyście sprawdzić, ile osób w Polsce ma na imię tak samo jak wy, wejdźcie na www.dane.gov.pl. Znajdziecie tam także wiele innych ciekawych danych.

- To jedyne miejsce, w którym można znaleźć wiarygodne i aktualne dane z ponad 100 instytucji. Udostępniamy je za darmo, do ponownego wykorzystania. Stworzyliśmy ten portal z myślą o obywatelach zainteresowanych działaniami państwa, ale także o firmach, organizacjach pozarządowych i naukowcach - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Otwarte dane to świetny impuls dla rozwoju gospodarki. Dzięki danym udostępnianym na naszym portalu powstało już wiele użytecznych aplikacji dla obywateli. Czekamy na kolejne - dodaje szef MC.

Dane udostępniane są bezpłatnie, a do korzystania ze strony nie jest wymagana rejestracja. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do dodatkowych funkcjonalności, w tym tworzenia własnych zestawień danych i wygodnego śledzenia aktualizacji danych, warto założyć konto w serwisie.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%