Zamknij

Czy aminokwasy mogą zastąpić inne terapie regeneracyjne w medycynie estetycznej?

11:22, 07.04.2025 Aktualizacja: 11:23, 07.04.2025
Skomentuj

Aminokwasowa terapia zastępcza to zabieg wykonywany w celu rewitalizacji skóry dotkniętej objawami starzenia i fotostarzenia. Dowiedz się, na czym polega ta procedura zabiegowa. Sprawdź, czy aminokwasy są dobrą alternatywą dla innych terapii regeneracyjnych stosowanych w medycynie estetycznej!


Na czym polega aminokwasowa terapia zastępcza?

Aminokwasowa terapia zastępcza opóźnia procesy starzenia się skóry i redukuje już powstałe zmiany w Twoim wyglądzie. Na czym polega ta metoda? Na pobudzeniu komórek skóry do wzmożonej produkcji kolagenu. W trakcie zabiegu doświadczony i wykwalifikowany specjalista aplikuje do Twojej skóry kompleks aminokwasów (glicyna, l-prolina, l-lizyna, l-leucyna), które stymulują aktywność fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. W trakcie kuracji lekarz może też użyć kwasu hialuronowego, substancji o działaniu silnie nawilżającym i odżywiającym skórę. Lekarz wykonuje serię iniekcji za pomocą kaniuli lub igły. Ile trwa jedna sesja zabiegowa? Około 30 minut. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się serię zabiegów co 1-2 tygodnie (ich dokładna liczba ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu i potrzeb Twojej skóry). Dla Twojego komfortu obszar zabiegowy jest znieczulany specjalnym kremem, nie musisz więc obawiać się dolegliwości bólowych. Wiedz, że aminokwasowa terapia zastępcza nie wymaga szczególnych przygotowań, jednak na kilka dni przed zabiegiem zrezygnuj ze stosowania leków rozrzedzających krew. Na dobę przed terapią aminokwasami wstrzymaj się od picia alkoholu.


Czy terapie z aminokwasami mogą zastąpić inne terapie regeneracyjne?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aminokwasy mogą wspierać procesy regeneracyjne i być traktowane jako ciekawa alternatywa dla wielu innych terapii lub jako uzupełnienie zabiegów. Atutem preparatów z aminokwasami jest bez wątpienia ich zdolność do stymulacji produkcji kolagenu i poprawy struktury skóry. Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna i dobór odpowiedniego zabiegu regeneracyjnego powinien odbyć się w trakcie konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej. Nie kieruj się obecną modą na dane zabiegi, a potrzebami Twojej skóry!


Kto najczęściej korzysta z terapii regeneracyjnej z aminokwasami?

Dla kogo dedykowana jest tego typu terapia regeneracyjna? Dla kobiet, które widzą na twarzy oznaki upływu czasu i chcą oddać się w ręce specjalistów medycyny estetycznej, aby przywrócić skórze:

  • gładkość,
  • jędrność,
  • odpowiedni poziom nawodnienia,
  • elastyczność,
  • wyrównany koloryt.

Aminokwasowa terapia zastępcza została opracowana z myślą o paniach, którym zależy na opóźnieniu procesu starzenia, fotostarzenia i usunięciu już istniejących zmian typu zmarszczki, ścieńczenie skóry. Wskazaniem do omawianej kuracji jest m.in. poszarzała, sucha skóra, utrata jędrności i elastyczności. Preparaty z aminokwasami stosowane w trakcie zabiegu mogą też poprawić stan skóry objętej bliznami potrądzikowymi, rozstępami, wiotkością.


Jakie są przeciwwskazania do terapii regeneracyjnej aminokwasami?

Do podstawowych czynników wykluczających zalicza się:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • stosowanie środków przeciwzakrzepowych,
  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • aktywną opryszczkę,
  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność nerek,
  • infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
  • stosowanie leków steroidowych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • alergię na jakiekolwiek składniki preparatu.

Wiedz, że pełną listę przeciwwskazań i zaleceń pozabiegowych otrzymasz od lekarza w trakcie wizyty wstępnej w klinice.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%