Zamknij
REKLAMA

Napluć Kukizowi w ryj

10:06, 26.09.2019 | Mariusz Szalbierz
Skomentuj
REKLAMA

W 2015 roku Paweł Kukiz wprowadził do Sejmu 42 posłów. Dzisiaj pod szyldem Ruchu Kukiz'15 zostało ich zaledwie 16. Ględzenie w kółko o potrzebie jednomandatowych okręgów wyborczych i bezprogowym referendum wystarczyło, by przez cztery lata pokazywać się w programach telewizyjnych, ale w obliczu zbliżających się wyborów okazało się tylko programową wydmuszką.

Po odbiciu się ze swoimi "postulatami" od klamki Jarosława Kaczyńskiego (notabene: prezesowi nie ma co się dziwić, skoro "kukizowcy" sami wystawiali się do kupna jak krowy na targu), Paweł Kukiz ze swoją topniejąca gromadką zwrócił się o ratunek do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tego samego, które jeszcze niedawno nazywał, pogardliwie nawiązując do czasów PRL, Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym, a samą partię określał mianem zorganizowanej grupy przestępczej, funkcjonującej podobnie do mafii.

Tym oto sposobem mieniący się antysystemowcem Kukiz dołączył do najbardziej systemowej partii w Polsce. I to nie prima aprilis, a tylko żenujące zaprzaństwo w celu utrzymania się przy sejmowym żłobie.

"Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" - powiedział przed wyborami w 2015 roku Paweł Kukiz.

Właśnie przyszedł na to czas.

(Mariusz Szalbierz)

Redaktor naczelny Faktów Pilskich. Pasjonat i propagator rodzimego bluesa. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych

Mariusz Szalbierz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Virus PiSVirus PiS

8 2

Święta prawda. 10:54, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witch-doctorwitch-doctor

6 2

Jeden z działaczy komunistycznych w ZSSR powiedział mądrą rzecz.
"Wszyscy zapisują się do Partii z dobrymi intencjami, nikt z dobrymi intencjami tam nie zostaje"
Podobnie z polityką, jakby powiedział, próbowałem, nie udało się rezygnuje z polityki miałby szacunek wielu, kumając się z PSL zaprzeczył temu, stracił zupełnie wiarygodność.
Szczerze ? WSZYSCY POLITYCY SA TACY!
Dlatego od obecnych wyborów postanowiłem nie uczestniczyć w tej hucpie, głosowałem w każdych wyborach i referendach jak skończyłem 18 lat, teraz mając 39 zupełnie tego żałuję, szkoda czasu, lepiej w tym czasie iść na grzyby.
"Jakby wybory miały coś zmienić, były by zakazane"
"Jak wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu" 14:06, 26.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

kaktuskaktus

0 2

Jedno słówko zdradza profesję witchera, a to jest milicjant lub policjant. Może być, że wyrzucony ze służby za kumanie się z elementem zależnym od środków odurzających, jak: wódka, piwo, wino, marihuana, LSD, krak, morfina, kokaina, grzybki, amfetamina albo za bzykanie aresztantek na dołku, może być, że aresztantów. 20:37, 28.09.2019


witcherwitcher

2 0

klepiesz zgrabne frazesy by usprawiedliwić swą głupotę i zwykłe lenistwo,bo jest akurat zupełnie na odwrót,wybory zakazane są tylko tam,gdzie mogłyby coś zmienić ! 17:08, 29.09.2019


witcherwitcher

1 1

nie trzeba być psychologiem,żeby wiedzieć,ze ćpając i chlając odreagowujesz swe niespełnione fiksacje analno-koprofilne ze stosunkiem z policjantem na czele :) 19:41, 29.09.2019


REKLAMA