Zamknij
REKLAMA

Lampy LED grow – lampy do uprawy roślin

08.13, 01.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.14, 01.09.2022

Zapewne każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rośliny do tego by funkcjonować potrzebują kilka rzeczy. Oprócz wody oraz dwutlenku węgla nasi mali zieloni przyjaciele wymagają dostępu do światła. Co jednak w sytuacji gdy uprawa znajduje się w miejscu, gdzie światło słoneczne nie dociera? Aby rośliny miały szanse na zrównoważony rozwój nawet w pomieszczeniach bez słońca, hodowcy zaopatrują je w specjalne lampy, które emitują życiodajne światło. W dzisiejszym artykule postaramy się napisać trochę o zaletach stosowania nowoczesnych lamp LED do uprawy roślin. Zapraszamy do lektury!

Jakie światło do uprawy roślin? Lampy LED grow

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale widziane przez nas gołym okiem światło słoneczne w jednolitej barwie, tak naprawdę składa się z kilku różnych kolorów, które odpowiednio wpływają na kondycję roślin. Hodowcy zauważyli, że każda z barw daje nieco inny efekt w ten sposób są w stanie manipulować doborem światła w zależności od efektów, które chcą osiągnąć:

  • światło czerwone – w większości lamp spotkamy odmianę “hyper red” w najbardziej zaawansowanych modelach “deep red”. Czerwona barwa światła wspomaga rozwój pąków i kwiatów, dlatego w celu zmaksymalizowania efektów, najczęściej stosowana jest w fazie kwitnienia,
  • światło niebieskie – najczęściej stosowane w roślinach liściastych, wpływa na lepszą fazę wzrostu
  • światło zielone – swoisty hamulce, światło zielone wpływa na zmniejszenie efektywności fotosyntezy, wydłuża łodygi i rozrzedza ulistnienie,
  • światło ultrafioletowe – światło bardzo wysoko fotosyntetyczne, nie może być stosowane samo, najlepiej połączyć je ze światłem niebieskim.

Lamy LED grow full spectrum

Technologia idzie do przodu, dlatego tradycyjne lampy do uprawy roślin szybko zostały zastąpione energooszczędnymi lampami LED grow, które dają nawet lepsze efekty, a co najważniejsze są bardziej przyjazne środowisku i zawartości portfela! Skoro udało nam się już scharakteryzować i opisać barwy światła, warto powiedzieć trochę o samych lampach, które mają je emitować. Do tego, by nasze roślinki rosły zdrowo i szybko bez dostępu do naturalnego oświetlenia, najlepiej wybierać profesjonalne lampy LED grow full spectrum. Lampy te oferują pełne spektrum barw, o których mowa w poprzednim akapicie – najwięcej światła niebieskiego, potem czerwone, minimum podczerwonego i ultrafioletowego.

Lampy do growboxa – lampy LED grow

Rośliny hodowane w growboxie nie mają dostępu do światła słonecznego, dlatego oczywiście wymagają dodatkowego oświetlenia. Lampy LED grow to wręcz idealne rozwiązanie do każdego growboxa niezależnie od jego rozmiaru i pojemności. Ze względu na moduły o różnych wielkościach, nawet najmniejsza uprawa może być oświetlona profesjonalnymi lampami LED. Ważnym aspektem dla hodowców specjalizujących się w growboxach jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz namiotu, lampy LED nie nagrzewają się praktycznie wcale, co sprawia, że kontrolowanie ciepła staje się dużo łatwiejsze!

Artykuł powstał we współpracy z hemp.pl

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%