Zamknij

Co dają herbaty ziołowe?

art. sponsorowany + 12:31, 20.01.2025 Aktualizacja: 12:31, 20.01.2025

Herbaty ziołowe to nie tylko sposób na wszelkie choroby oraz złe samopoczucie. To także dobra metoda na spędzenie zimowego wieczoru — ulubiony foler z kubkiem aromatycznego naparu w ręku. Herbaty ziołowe mają różne właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Jakie istnieją odmiany tego napoju? Co tak naprawdę dają? Dowiedz się w tym artykule!

Wbrew pozorom, herbaty ziołowe nie istnieją tylko po to, aby zwalczać różne dolegliwości. Można je pić cały rok, a tym samym poprawić krążenie, wpłynąć na odporność swojego organizmu czy uspokoić się przed ważnym, stresującym wydarzeniem. Poza tym większość z nich jest zdrowsza od zwykłej, czarnej herbaty, ponieważ nie zawierają kofeiny. Jakie jeszcze właściwości mają? Na co warto zwrócić uwagę, sięgając po ten ziołowy zamiennik klasycznej herbaty?

Rodzaje herbat ziołowych

Jak już wcześniej było powiedziane, napary ziołowe słyną ze swoich niepowtarzalnych właściwości na organizm człowieka. Ziołolecznictwo to w końcu dział medycyny zajmujący się naturalnym wpływem roślin na nasze zdrowie. Już od zarania dziejów człowiek interesował się tworzeniem naparów z liści. Teraz ta praktyka jest dostępna wszędzie i z łatwością możemy cieszyć się jej smakiem. Herbata do biura, do domu czy do restauracji — picie tego napoju dalej jest częścią kultury wielu państw.

Z jakich zatem roślin powstają herbaty ziołowe i jakie właściwości one mają? Najpopularniejsze są:

  • melisa — wpływa na odprężenie organizmu; często używana do uspokojenia, pomocy w śnie i łagodzenia bólu głowy;
  • rumianek — działa łagodząco i przeciwzapalnie, a także ułatwia trawienie i wpływa na prawidłowe działanie jelit;
  • mięta — jest przeciwbakteryjna, przeciwwirusowa oraz świetnie działa na bóle brzucha i nudności, poprawia trawienie;
  • imbir — działa przeciwgorączkowo, pomaga w nudnościach, niestrawności oraz ułatwia kontrolę poziomu cukru;
  • tymianek — znana ze swojego antyseptycznego wpływu, świetnie wspiera w infekcjach dróg oddechowych;
  • szałwia — doskonale łagodzi ból gardła, wspiera w działaniu przeciwzapalnym i usuwa różne problemy żołądkowe.

Jak widać, herbata ziołowa pomaga zażegnać wiele problemów w naszym organizmie. Picie takiego naparu codziennie może wspierać nasze ogólne zdrowie — przez to chorujemy mniej, a nawet zabiegamy o zapobieganie nowotworów i chorób serca.

Herbata ziołowa — alternatywa dla niezdrowych napojów

Wielkim plusem picia herbaty, czy to zwykłej, czy ziołowej, jest brak kalorii. Napar z liści jest więc idealnym zamiennikiem niezdrowych napojów słodzonych. Jeżeli pragniesz zrezygnować z tych szkodliwych napojów, a także schudnąć, nie rezygnując z bogatego smaku, dobrą opcją jest właśnie herbata. Napój ten zalecany jest do picia od 2 do 3 razy dziennie — regularność na pewno przyniesie efekty.

Oprócz właściwości odchudzających picie herbaty wpływa także na urodę. Wzmacnia włosy i paznokcie oraz poprawia ogólny wygląd skóry. Zadbaj więc o dodanie do swojej diety tego napoju, a Twój organizm z pewnością Ci podziękuje!

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%