Zamknij
REKLAMA

Krem CC - wskazówki i porady

11:11, 22.06.2022 | materiał partnera

Nadchodzi lato, a wraz z nim coraz wyższe temperatury. Nie lubisz wychodzić z domu bez makijażu, ale myśl o połączeniu podkładu z upałem nie napawa Cię optymizmem? Na dodatek martwisz się ochroną przeciwsłoneczną. Czy jest jakiś kosmetyk, który mógłby pomóc? Owszem, krem CC to rozwiązanie Twoich dylematów związanych z letnią pielęgnacją.

Czym się różni krem CC od kremu BB?

Być może słyszałaś o kremach BB, które przywędrowały do Polski kilka lat temu, wraz z modą na koreańską pielęgnacje. To pierwszy tego typu kosmetyk, łączący w sobie cechy kremu i podkładu. Jego cechą charakterystyczną jest dosyć delikatne krycie i jednoczesne odżywienie skóry.

Krem CC to jego młodszy brat. Rozwinięć tego tajemniczego skrótu jest kilka: Color Control, Cream & Care, Color & Corect. Wszystkie jednak podkreślają główne cechy tego produktu: jego zadaniem jest przede wszystkim wydobycie piękna naturalnego koloru skóry, przy jednoczesnej dbałości o aspekt pielęgnacyjny.

Właściwości kremu CC

Kosmetyki CC to bardziej rozwinięta formuła swoich starszych braci. W ich przypadku efekt maskowania niedoskonałości został doprowadzony do perfekcji. Również wachlarz właściwości odżywczych jest o wiele bogatszy. Co więcej oferują one również ochronę przed różnymi rodzajami promieniowania – nie tylko UVA i UVB, co wpływa korzystnie na walkę z procesem fotostarzenia skóry.

Zdarza się również, że producenci dodają do swoich kosmetyków substancje, mające za zadanie chronić skórę przed zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Jest to kosmetyk, który idealnie nadaje się dla osób żyjących w środowisku miejskim lub na obszarach o podwyższonych stężeniach smogu.

Jak stosować krem CC?

Ze względu na swoją bardziej treściwą formułę i mocniejsze krycie, krem CC będzie doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry. Jeżeli Twoja cera nie lubi zbyt dużych ilości kosmetyków nakładanych na nią, ten produkt pozwoli Ci zastąpić jednocześnie podkład, krem z filtrem i krem odżywczy.

Możesz go stosować bezpośrednio na oczyszczoną i przetartą tonikiem skórę twarzy. Jeżeli lubisz efekt promiennej cery – nie musisz dodawać nic więcej. Zależy Ci na matowym wykończeniu? Przypudruj delikatnie twarz po wchłonięciu się kosmetyku.

Jak na produkt wielofunkcyjny przystało, nic nie stoi na przeszkodzie, aby krem CC połączyć z bazą pod makijaż. Takie połączenie sprawdzi się zwłaszcza na większe wyjścia. Potraktuj go po prostu jak zwykły podkład. Puder i kosmetyki do konturowania będą się na nim trzymać tak samo dobrze.

Pamiętaj o demakijażu

Pamiętaj o tym, że krem CC (https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_Krem-CC-430.html) zawiera w sobie elementy podkładu, dlatego też tak jak i podkład należy go codziennie zmywać przed pójściem spać. Wykonaj demakijaż przy pomocy płynu micelarnego, albo zastosuj olejowe oczyszczanie twarzy. Wraz z kremem usuniesz resztki zanieczyszczeń i innych kosmetyków.

Krem CC to typowy kosmetyk do stosowania na dzień. Jego odżywcza formuła ma za zadanie chronić twarz w ciągu dnia i podtrzymywać odżywcze efekty kosmetyków używanych na noc, dlatego też nie rekomendujemy aby używać go na wieczór – chyba, że czeka Cię wielkie wyjście, w trakcie którego chcesz wyglądać olśniewająco.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%