Zamknij
REKLAMA

Gdzie znaleźć pracę po studiach psychologicznych?

09.01, 02.08.2022 materiał partnera

Analizując statystyki, jednym z najpopularniejszych kierunków studiów jest psychologia. Studenci zaciekawieni pracą z ludźmi i chęcią pomocy w zakresie rozwiązywania problemów psychicznych decydują się na taką ścieżkę kariery. Sprawdź, gdzie znaleźć pracę po psychologii i czy warto studiować ten kierunek!

Czy warto studiować psychologię?

Studiowanie psychologii na pewno będzie dobrym pomysłem dla każdego, kto chce pracować z ludźmi, a także jest gotowy im pomagać i skupiać się na ich problemach. Zawód psychologa jest uważany za zawód przyszłości, przez coraz większe zapotrzebowanie na osoby, które będą pracowały na takim stanowisku. Dzięki studiom psychologicznym będziesz w stanie zapoznać się z wiedzą teoretyczną zarówno z zakresu humanistyki, jak i medycyny. A podczas wielu zajęć praktycznych będziesz mógł zobaczyć, jak wygląda praca psychologa.

Ile trwają studia psychologiczne?

Studia psychologiczne trwają 5 lat. Są to jednolite studia magisterskie. Po ukończeniu studiów i odbyciu praktyk zawodowych będziesz posiadał prawo do wykonywania zawodu. Jednocześnie przez duży wybór specjalizacji możesz dopasować swoją ścieżkę kariery do własnych preferencji.

Gdzie pracować po studiach psychologicznych?

W zależności od wyboru specjalizacji, po ukończeniu studiów psychologicznych możesz szukać zatrudnienia w różnego rodzaju placówkach np. w szpitalach, poradniach, ośrodkach. Coraz większe zapotrzebowanie na psychologów istnieje również w szkołach, przedszkolach, domach dziecka czy ośrodkach odwykowych. Jeżeli wybierasz specjalizację psychologia resocjalizacyjna, po studiach możesz podjąć się pracy w policji, więzieniu czy ośrodku interwencyjnym.

Dlaczego warto zostać psychologiem?

Jeżeli wizja ciągłego rozwoju nie jest Ci straszna, a czas spędzony przed książkami i pogłębianie wiedzy daje Ci satysfakcję, to praca jako psycholog na pewno Ci się spodoba. Przez rozwój nauki psychologowie muszą ciągle się kształcić, poznawać nowoczesne sposoby radzenia sobie z sytuacjami itp. Dzięki tym studiom możesz również postawić na własny rozwój emocjonalny, ponieważ przez naukową wiedzę studenci są w stanie lepiej poznawać siebie, swoje otoczenie, zauważać rządzące się swoimi prawami schematy i umieć je pokonywać czy tłumaczyć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%