Zamknij
REKLAMA

Kompetencje przyszłości – czyli jakie umiejętności warto zdobywać?

13.16, 24.08.2022 materiał partnera

Zastanawiasz się, jaka wiedza przyda Ci się, gdy wejdziesz na rynek pracy? Oto kompetencje, dzięki którym będzie Ci znacznie łatwiej poradzić sobie z zadaniami, jakie postawi przed Tobą pracodawca.

Multitasking

Umiejętność wykonywania wielu rzeczy naraz czy realizowania kilku projektów jednocześnie jest obecnie bardzo doceniana przez pracodawców. Tego typu kompetencje możesz zdobyć idąc na studia budowlane. Oczywiście, oprócz tytułu inżyniera, będąc na tych studiach zyskujesz umiejętność pracy w biurze projektowym, gdzie trzeba zajmować się wieloma zleceniami jednocześnie. Już na studiach pod okiem doświadczonych fachowców, uczysz się, jak radzić sobie w takich sytuacjach i umieć działać w stresie. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna to miejsce, gdzie szybko zrozumiesz zasady rządzące tego rodzaju biznesem. Pamiętaj, że tu istotna jest zarówno wiedza techniczna i tzw. kompetencje twarde, jak i kompetencje miękkie, a więc umiejętność poruszania się w takim zawodzie i radzenia sobie na rynku pracy.

Elastyczność i umiejętność dostosowywania się do nowych trendów

Świat już dawno stał się globalną wioską. Wszystko dzieje się tu niezwykle szybko, granice się zacierają, a interesy robią pomiędzy sobą inwestorzy prywatni z innych państw. Prowadzi to do tego, że obecnie kluczową umiejętnością na rynku pracy jest elastyczność, umiejętność dostosowywania się do nowych trendów. Jeżeli jesteś osobą, która wie, jak dostosować się do sytuacji, z pewnością poradzisz sobie również w biznesie.

Znajomość języków obcych

Ta umiejętność wiąże się bezpośrednio z wcześniej opisaną, dotyczącą zdolności do dostosowywania się do zmieniającego się świata. Obecnie znajomość języków obcych otwiera drzwi do wielu biznesów. Jeżeli zależy Ci na tym, by dobrze zarabiać, wybierz branżę związaną z nowymi technologiami i znajomością języków obcych. Współcześnie dwoma najpopularniejszymi językami, bez których ani rusz w biznesie, są język angielski oraz język niemiecki. Każdy z tych języków możesz studiować na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej, która posiada ofertę studiów w formule zdalnej, co jest dodatkowym atutem związanym ze zdobyciem przyszłej pracy. Studiując zdalnie uczysz się obsługi nowych narzędzi technologicznych i wiesz, jak działają w praktyce. Stanowi to ogromny atut.

Szczegóły związane ze studiami na filologii angielskiej znajdziesz tu: https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska/. Z kolei, gdy chcesz dowiedzieć się, co może Cię czekać po filologii niemieckiej, odwiedź stronę: https://ult.edu.pl/studia/filologia-niemiecka/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%