Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsumencki w Norwegii

08:38, 25.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Podobnie jak i w Polsce, w Norwegii w systemie finansowym funkcjonuje pojęcie kredytu konsumenckiego - tzw. forbrukslån. To pożyczka udzielana na dowolny cel. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać taki kredyt i na jakich warunkach będzie on udzielany?

Warunki formalne

Forbrukslån to popularna metoda na sfinansowanie doraźnych potrzeb Norwegów, jak i obcokrajowców, którzy mieszkają i pracują w Norwegii. To pożyczka na dowolny cel, w kwocie od 5 000 do 500 000 nok (koron norweskich). Oprocentowanie takiego zobowiązania wynosi około 15 proc. w skali roku. Spłata kredytu odbywa się z reguły w ratach, a maksymalny okres kredytowania wynosi 15 lat.

Kto otrzyma pożyczkę konsumencką w Norwegii?

Szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę na dowolny cel w Norwegii mają osoby, które:

  •   mają stały numer personalny,
  •   mają adres zameldowania w Norwegii,
  • złożą wstępne rozliczenie podatkowe za poprzedni rok.

W zależności od banku lub instytucji udzielającej pożyczki, inne mogą być wymagania dotyczące wieku pożyczkobiorcy i wysokości uzyskiwanego przez niego dochodu. Wymóg co do wieku wynosi zwykle minimum 20 lat. Przyszły pożyczkobiorca musi mieć udokumentowany, stały dochód roczny w wysokości np. minimum 220 tys. koron norweskich brutto.

Najczęściej pożyczka forbrukslån przyznawana jest bez problemów osobom, które pozyskują dochody z tytułu pracy zawodowej. Możliwe jest jednak także uzyskanie kredytu konsumenckiego nawet przy pobieraniu zasiłku dla bezrobotnych czy też zasiłku rehabilitacyjnego tzw. AAP. Wszystko zależy od wymogów stawianych kredytobiorcom i pożyczkobiorcom w poszczególnych bankach i w firmach pozabankowych.

Przykłady ofert pożyczek prywatnych

Na stronie lånepengerprivat.com można znaleźć alternatywę dla pożyczek bankowych i od instytucji pozabankowych. To pożyczki prywatne udziale na przykład za pośrednictwem instytucji Finanshjelp24. Można otrzymać w niej pożyczkę na kwotę od 5 tys. do 500 tys. koron norweskich, na 12-180 miesięcy, nawet wtedy, gdy jest się zaledwie 18-latkiem. Odsetki od zobowiązania wynoszą 15,3 proc. w skali roku. W Pengi warunki udzielenia pożyczki są podobne, ale jej oprocentowanie to 16,6 proc. w skali roku. Nordic LAN udzieli pożyczki w kwocie od 10 tys. do 50 tys. koron norweskich, na okres od 12 do 80 miesięcy kredytobiorcy przy wieku od 20 lat. Jej oprocentowanie to 25,88 proc. w skali roku.

Prywatne zaciąganie pożyczek pozwala pożyczać pieniądze na dowolny cel, bez konieczności realizacji długiego procesu pożyczkowego, i bez zabezpieczeń.  Można uzyskać pieniądze bardzo szybko, a pożyczkodawca nie będzie sprawdzał ani wiarygodności kredytowej klienta, ani jego zdolności kredytowej do spłaty zaciąganego zobowiązania. To dobre rozwiązanie dla tych pożyczkobiorców, którym zależy na czasie i nie chcą składać wraz z wnioskiem o pożyczkę całego stosu dokumentów.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone