Zamknij
REKLAMA

Upragnione wakacje

12:19, 14.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kolejny urlop często kojarzy się z werbowaniem ofert biur podrożyć, wypytywaniem znajomych o popularne miejsca, w których można odpocząć, wiele zobaczyć lub też aktywnie spędzić czas. Czasami również wracamy do krajów i regionów, które znamy i które przypadły nam do gustu. Cel jest przecież jeden – odpocząć w doskonałych warunkach. Dlatego właśnie pomimo popularności egzotycznych kontynentów i bajkowych wysp niezwykle popularne są wakacje z https://dreamtours.pl w krajach europejskich i nie zawsze są to popularne kurorty południowych krańców.

Balaton wiecznie w modzie

Wiele osób zaczyna dopiero odkrywać Węgry, a dla wielu jest to w pewien sposób powrót sentymentalny do kurortów odwiedzanych w czasach ubiegłego systemu. Co istotne, ten kraj ma potencjał by zachwycić każdego, a już sam język sprawia, że wcale nie czujemy się, jakbyśmy byli w centralnej Europie. Przede wszystkim zachwyca niesamowita atmosfera oraz architektura, które w ciekawy sposób łączą wpływy śródziemnomorskie, orientalne oraz kontynentalne. Poza tym elementem obowiązkowym wycieczek na Węgry https://dreamtours.pl/wakacje/wegry jest wypoczynek nad wodą, choć kraj ten przecież dostępu do morza nie posiada.

Polak i Węgier – dwa bratanki

Polacy lubią wypoczywać na Węgrzech, a i historycznie wiele nas łączy. Najwięcej wspólnych zależności widać w Wyszehradzie oraz oczywiście w stolicy kraju Budapeszcie. Warto poświęcić czas, by zwiedzić to niezwykłe miasto, które jest jednym z najważniejszych ośrodków handlu i kultury w Europie. Co istotne, pomimo wielu wojen, udało się mu zachować wiele architektonicznych perełek, a charakterystyczny budynek Parlamentu, okazała bazylika św. Stefana, katedra św. Macieja, Plac Bohaterów czy zamek Vajdahunyad niezmiennie przyciągają rzesze turystów.

Stolica tętni życiem przez całą dobę – turystów zachwycają liczne kawiarni oraz restauracje serwujące niezwykle pikantną i charakterystyczną kuchnię, ale w dalszym najpopularniejszym regionem stają się okolice Balatonu. Dla wielu osób to równie podróż sentymentalna do najpopularniejszych kurortów PRL-u. Jezioro błotne to ogromny akwen otoczony plażami oraz ośrodkami wypoczynkowymi. To raj dla plażowiczów oraz miłośników żeglowania, kajakarstwa czy windsurfingu. Poza licznymi atrakcjami Balaton zachęca również gwarantowaną pogodą i pięknym słońcem. Węgry to doskonała alternatywa dla rodzin z dziećmi, a jezioro kusi łagodnym zejściem i dość płytkim dnem. Poza tym w okolicy znajdziemy szereg nowoczesnych aquaparków ze źródłami termalnymi, które przyciągają turystów przez cały rok. Balaton to również szereg atrakcji dla osób starszych. Tu da się odpocząć, a spokój szczególnie po sezonem pozwala rozkoszować się niezwykle przyjaznym klimatem.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone