Zamknij
REKLAMA

Jak zrobić idealne zdjęcie w domu?

15:34, 26.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Amatorów fotografii przybywa każdego roku. W końcu dziś każdy z nas ma telefon, dzięki któremu może zrobić dobre jakościowo zdjęcia, a do tego same aparaty są znacznie łatwiej dostępne. Jednak, aby móc pochwalić się fotografiami wysokiej jakości, trzeba posiadać już odpowiedni sprzęt i wiedzę. Poznaj niezawodne triki, dzięki którym wykonasz idealne zdjęcia w domowych warunkach.

Kup wysokiej jakości aparat

Nie da się ukryć, że nawet stosując wszystkie poniższe triki, nie wykonamy znakomitego zdjęcia, gdy aparat będzie po prostu zbyt słaby. Inwestycja w sprzęt jest zatem bardzo ważna. Warto jednak szukać okazji i nie przepłacać. Dobrej jakości aparat fotograficzny można znaleźć na stronie internetowej https://proclub.pl/aparaty/bezlusterkowce/sony_a7s_ii_body_teraz_3_lata_gwarancji.html. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też porównać dane techniczne modeli, którymi jesteśmy zainteresowani. Może się okazać, że nieznacznie wyższa cena będzie wiązać się ze sporą różnicą w jakości.

Zadbaj o światło

Sam aparat zdjęć nie zrobi. To prawda stara jak świat. Każdy, kto chce zrobić idealną fotografię, powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na światło. Dziś jest ono sekretem każdego udanego zdjęcia. Istnieje wiele źródeł światła, tj. zastane (jak sama nazwa wskazuje to światło, znajdujące się w pomieszczeniu, np. docierające z żarówki lub z dworu), dodane (np. lampy studyjne czy błyskowe) oraz mieszane (to połączenie wcześniej wspomnianych źródeł). Zasada mówi, że najlepsze fotografie można wykonać przy pomocy naturalnego światła. Wtedy zaleca się ustawić niskie ISO ok. 100-200 i koniecznie niezbyt długi czas naświetlenia 1/160s. Jednak w razie większego zachmurzenia lub późniejszej pory możemy skorzystać z lampy błyskowej. Po zmroku warto zmienić ustawienia w aparacie na ISO 600-800, a czas przestawić na 1s. Niezawodne będzie też użycie blend, które można wykonać nawet samodzielnie.

Inne ważne aspekty, dzięki którym wykonasz perfekcyjne zdjęcie

Dobierz pozycję

Profesjonalny fotograf nie robi zdjęć jedynie trzymając aparat przed swoją twarzą. Czasem konieczne jest wysilenie wyobraźni i dopasowanie pozycji do zaistniałej okoliczności, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Niejednokrotnie konieczne jest uklęknięcie lub wejście na krzesło, aby uchwycić obiekt z góry. Każdy taki zabieg odmieni fotografię i doda jej uroku.

Zwróć uwagę na linię

Amatorzy zazwyczaj całkowicie ignorują linie znajdujące się w pomieszczeniu. W ten sposób zdjęcia składają się krzywizn, które obniżają jakość fotografii. Jeśli nie posiadamy dobrego jakościowo obiektywu szerokokątnego, to powinniśmy dokupić statyw, który ułatwi całą pracę. Następnie warto ustawić aparat tak, aby linie ścian, podłogi i innych mebli były ze sobą równoległe.

Zapisywanie zdjęć

Po wykonaniu zdjęć koniecznie trzeba je zapisać w formacie RAW. Decydując się na tę funkcję, możemy uzyskać fotografię gotową do korekty. Zatem w każdej chwili będziemy mogli zmienić ustawienia ISO, ustawić balans bieli czy czas naświetlenia. Alternatywnym formatem jest RAW +JPG.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone