Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najbezpieczniejszy parking przy lotnisku Balice?

17:30, 23.04.2019 | materiały partnera

Kraków-Balice to jedno z najważniejszych lotnisk w Polsce, które obsługuje miesięcznie ponad 0,5 mln pasażerów. Poza tym współpracuje z wieloma liniami lotniczymi m.in. LOT, British Airways, easyJet, flydubai oraz Ryanair. Większość podróżnych przyjeżdża na lotnisko samochodem, który zostawia na parkingu. Jednak ilość miejsc postojowych sprawia, że trudno jest wybrać takie, które zapewni największe bezpieczeństwo autom. Jak więc dokonać właściwego wyboru?

Bezpieczny samochód to spokojne wakacji

Pamiętajmy o tym, że w trakcie podróży mamy się maksymalnie zrelaksować, a nie skupiać się na tym, co zostawiliśmy w kraju. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wybrali odpowiedni parking, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się tym, że po powrocie nasz samochód będzie zniszczony, albo w ogóle go nie będzie. Nikt nie chciałby otrzymać takiej niemiłej niespodzianki, więc poświęćmy chwilę wolnego czasu i dokonajmy właściwej selekcji.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze bezpiecznego parkingu?

Zwróćmy uwagę na to, że nie wszystkie parkingi zapewniają bezpieczeństwo naszym samochodom w równym stopniu. Dlatego tak ważna jest prawidłowa selekcja, dzięki której wyeliminujemy m.in. te miejsca postojowe, które w ogóle nie są chronione.

Całodobowa ochrona

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, czy parking balice jest ochraniany przez cały dzień i noc. W większości przypadków miejsca postojowe są zabezpieczane tylko przez parę godzin na dobę, jednak wtedy na pewno nie zaznamy spokoju na wakacjach. Dlatego sprawdźmy, czy wybrany przez nas parking współpracuje z jakąś firmą ochroniarską, która zareaguje w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Zazwyczaj jest to też związane z obecnością monitoringu.

Ogrodzenie i oświetlenie

Kolejną równie istotną sprawą jest to, by parking był ogrodzony. Dzięki temu na pewno na jego teren nie przedostanie się nikt niepożądany, co dotyczy nie tylko ludzi, ale również zwierząt. W ten sposób zmniejszone zostaje ryzyko kradzieży lub zniszczenia samochodu.

Ubezpieczenie

Warto też pamiętać o tym, by sprawdzić, czy wybrany przez nas parking jest ubezpieczony. Jednak nie zawsze wystarczy tylko jedno, ponieważ może on nie zawierać pewnych zapisków. Dlatego szczególnie polecane są miejsca postojowe, które mają nawet dwa lub trzy ubezpieczenia. Dzięki temu nawet, gdyby doszło do jakichkolwiek uszkodzeń, to samochody są całkowicie chronione.

Nie tylko bezpieczeństwo jest istotne

Pamiętajmy też o tym, że choć bezpieczeństwo naszego pojazdu jest bardzo ważne, to jednak warto też zwrócić uwagę na inne kwestie. Przede wszystkim chodzi tu o lokalizację parkingu, a także możliwość bezpłatnego transferu na lotnisko. W ten sposób nie będziemy mieli problemów z szybkim przedostaniem się do celu, przy jak największym poczucie komfortu. Warto też zwrócić uwagę na możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu. Szczególnie w sytuacji, gdy wyruszamy w dłuższą podróż, albo często korzystamy z usług tego samego parkingu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA