Zamknij
REKLAMA

Dieta pudełkowa bez efektu jojo – czy to możliwe?

11:40, 13.06.2019 | Materiał Partnera

Na efekt jojo szczególnie narażone są osoby, które stosują diety wykluczające i te restrykcyjnie obniżające ilość przyjmowanych kalorii. Wpływ na niego ma także stan psychiczny człowieka. Jak się okazuje osoby żyjące w permanentnym stresie często sięgają po niezdrowe przekąski w celu tzw zajadania problemów. Sprawdzamy, czy osoby przebywające na diecie pudełkowej narażone są na ten efekt.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny skrywa pod sobą rozwiązanie diety pudełkowej, która jest bardzo popularną w ostatnich latach formą odżywiania. Jej sława bierze się głównie z faktu iż przy sporej oszczędności czasu jaką zapewnia można również zadbać o zdrowie. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Na samym początku należy znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się przygotowaniem i dystrybucją jedzenia w pudełkach. Następnie trzeba odwiedzić jej stronę internetową lub wykonać telefon, by dowiedzieć się jakie warianty diety są w ofercie. Po wybraniu odpowiedniej (jak to zrobić napiszemy poniżej) należy zdecydować jak długi ma być okres dostaw, a także podać adres pod który mają być dowożone posiłki. Warto tutaj zaznaczyć, że pojawiają się one zazwyczaj we wczesnych godzinach porannych. Dzięki temu zamawiający może rozpocząć dzień od zdrowego i pożywnego śniadania, które jest oczywiście w zestawie. Następnie musi już tylko pilnować, by pozostałe dania zostały spożyte w odpowiednich odstępach czasowych. Te powinny być w granicach 3-4 godzin.

Dieta pudełkowa, a efekt jojo

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, efekt jojo zazwyczaj ma swoje podłoże w źle dobranej diecie lub złym wychodzeniu z takiego rozwiązania. Jako iż dieta pudełkowa zazwyczaj kojarzona jest z odchudzaniem to wiele osób obawia się szybkiego przyrostu masy ciała po rezygnacji z usług cateringowych. Okazuje się, że niesłusznie. Przede wszystkim fit catering nie jest nastawiony na szybką utratę kilogramów poprzez restrykcyjną redukcję. W jej założeniach chodzi o wprowadzanie zdrowych nawyków i bazowanie na wysokiej jakości składnikach, które dostarczają organizmowi energii na cały aktywny dzień. Tutaj ma się do czynienia z próbą trwałej zmiany nawyków żywieniowych, a nie szybki rozwiązaniem eliminującym produkty, czy też redukującym wagę. Śmiało można stwierdzić, że dieta pudełkowa jest zupełnym przeciwieństwem nagłaśnianych diet, a także głodówek. To właśnie te ostatnie bardzo często powodują efekt jojo, ponieważ mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest racjonalne wychodzenie z tego rodzaju przedsięwzięcia.

Jedzenie pudełkowe, a wychodzenie z diety

Nawiązując do tego, że dieta pudełkowa zakupiona np. w https://bedietcatering.pl/lodz/obowiązuje przez określony umową czas należy zaznaczyć, że ma ona za zadanie utrwalić pewne nawyki. Czym dłuższy okres tym oczywiście większe szanse na zakorzenienie zasad zdrowego odżywiania, a także utratę zbędnych kilogramów. Dzięki temu istnieje dużo mniejsze ryzyko pojawienia się opisywanego efektu jojo. Ten pojawia się zazwyczaj, gdy wychodzenie z diety jest bardzo radykalne. Bardzo często osoby stosujące restrykcyjne diety zapominają o tym, że powinny stopniowo, czyli średnio o 50-100 kalorii tygodniowo zwiększać kaloryczność spożywanych produktów. W przypadku stosowania diety pudełkowej ta zasada również obowiązuje, ale w znacznie mniejszej ilości przypadków. Wszystko przez to, że w samym założeniu najmniejsza wartość dziennie przyjmowanych kalorii wynosi ok 1000. Największa zaś to 2200. Właśnie dlatego dostarczana energia wystarcza nawet osobom intensywnie trenującym. W momencie gdy zamawiający zrezygnuje z usług cateringowych nadal powinien trzymać się przyjętych wcześniej zasad co do wielkości, jakości, a także opisywanej kaloryczności posiłków. Tylko wówczas ma szansę utrzymać swoją wagę na stałym poziomie. Warto zaznaczyć, ze jednorazowe odstępstwa od obranych założeń nie będą miały większych konsekwencji. Należy jednak pilnować, by nie stały się one codziennością.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone