Zamknij
REKLAMA

Parawan dekoracyjny - sposób na łatwe wydzielenie przestrzeni

07:59, 10.04.2020 | materiały partnera

Parawan to dodatek, dzięki któremu z łatwością wydzielimy dodatkową przestrzeń. Co więcej, jest także idealną dekoracją dla domu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając parawan? W jaki sposób warto go wykorzystać?

Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni to klucz do uzyskania ciekawej i funkcjonalnej kompozycji wnętrza. To bardzo ważne, aby aranżacja dawała nam nie tylko korzyści wizualne, ale i była także praktyczna. Bardzo często pomieszczenia zaprojektowane są w sposób, który uniemożliwia nam ich całkowite wykorzystanie lub wręcz przeciwnie, wnętrza są tak małe, że nic nie ma w nich właściwie swojego miejsca. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu. Wcale nie musimy decydować się na te inwazyjne jak na przykład remont. Doskonałym pomysłem jest kupno parawanu. Odpowiednio dopasowany, pozwoli nam oddzielić konkretne strefy w mieszkaniu, a dodatkowo, będzie stanowił doskonałą ozdobę. Jakie parawany wybrać? 

Parawan — czyli funkcjonalny element wystroju

Parawany w ostatnich latach były dość zapomnianym dodatkiem w domowych wnętrzach. Obecnie jednak się to zmienia i znów stanowią pożądany element wystroju. Dlaczego znów? Dawniej parawan był nieodłącznym wyposażeniem właściwie każdego domu. Wtedy służył jednak zwykle jako skuteczna osłona, za którą się przebierano. W dzisiejszych czasach dość mocno się to zmieniło, ponieważ niektóre magazyny wnętrzarskie kreują parawany wręcz na główną dekorację przestrzeni. Rzeczywiście, wysokiej jakości produkt o ciekawym wzornictwie prezentuje się nadzwyczaj gustownie i elegancko. Jaki jednak wybrać do domu?

Wybór parawanu zależny jest od kilku czynników. Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego jest nam on potrzebny. Jeśli naszą motywacją, jest jedynie kwestia estetyczna, postawmy na dodatek, który swym projektem oddawać będzie charakter wnętrza. Wiele osób wybiera parawany, by odgrodzić od siebie dane strefy w mieszkaniu. W tym przypadku, prócz samego designu, interesować nas powinien także rozmiar produktu. 

Parawan dekoracyjny do kawalerki 

Parawany stanowią doskonałe rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni. Stawiając taki dodatek w odpowiednim miejscu, możemy skutecznie zaznaczyć przedział danych stref. Tym samym świetnie sprawdzą się na przykład w kawalerkach. Obecnie tego typu mieszkania to zwykle po prostu duży pokój połączony z kuchnią. Często funkcjonowanie w takiej przestrzeni jest po prostu bardzo niekomfortowe. Dzięki parawanowi jednak z łatwością odgrodzimy strefę sypialnianą od tej dziennej, zyskując przy tym wrażenie zyskania dodatkowego pokoju. Więcej na ten temat dowiemy się z artykułu https://nowagazeta.pl/artykul/parawan--sposob-na/938382

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA