Zamknij
REKLAMA

Fototapety na wymiar – ponownie w naszych domach

12:26, 14.05.2020 | materiały partnera

Powrót fototapet. Przez lata zapomniane i kojarzone głównie z kiczem, dzisiaj są doceniane przez dekoratorów wnętrz i wpisują się do modnych, nowoczesnych pomieszczeń. Jak zmieniły się foto tapety na przestrzeni lat oraz jak dobrać je do swojego mieszkania?

1. Powrót fototapety?

2.Jak dobrać foto tapety?

Powrót fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzyły się z kiczem. Na myśl o nich przypominaliśmy sobie lata 90, kiedy dominowały one w wystroju wnętrz w wielu domach. Wówczas poziom ich wykonania pozostawiał wiele do życzenia; blaknięcie kolorów, słaba jakość zdjęć oraz podatność na zniszczenie to tylko niektóre z aspektów, z jakimi foto tapety były kojarzone.

Dzisiaj możemy jednak dostrzec, że w wielu aranżacjach motyw ten powrócił. Fototapety znów wróciły do łask, tylko że teraz w całkiem nowej odsłonie. Zmieniła się przede wszystkim jakość ich wykonania. Materiał jest znacznie odporniejszy nie tylko na zabrudzenia, ale także na światło UV, dzięki czemu kolory nie tracą na swojej wyrazistości.

Bez problemu możemy zamówić fototapety na wymiar, które dopasujemy wymiarowo do danej powierzchni. Mnogość wzorów oraz odcieni pozwala na uzyskanie zaskakujących efektów i umożliwia zaakcentowanie pomieszczenia.

Jak dobrać foto tapety?

Decydując się na fototapety na wymiar, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Możliwości wzorów i kolorów jest bez liku. W ofercie odnajdziemy zarówno motywy abstrakcyjne, jak i pejzaże, desenie, a nawet fototapety 3D. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Przede wszystkim warto skupić na docelowym pomieszczeniu. Nawet najładniejszy wzór nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie zostanie dopasowany do danej przestrzeni. Zwróćmy zatem uwagę na takie aspekty jak aranżacja oraz funkcja wnętrza.

Wybrana tapeta nie powinna nas przede wszystkim przytłaczać. Dobrze dobierać ją na zasadzie kontrastu. Jeśli nasze pomieszczenie jest w stylu minimalistycznym i nie ma dominującego elementu, możemy wybrać fototapetę o odważnym wzorze lub kolorze, która przebije monochromatyczne odcienie i doda charakteru. I odwrotnie. Jeśli pokój już teraz jest barwny i żywy, pozostałe dodatki nie powinny przytłaczać. W tym celu warto wybrać spokojniejsze motywy bez dominującego motywu.

Warto kierować się także funkcją pokoju. W ofertach sklepów z foto tapetami odnajdziemy idealne motywy bajkowe dla pokoi dziecięcych. Warto zwrócić uwagę także na abstrakcje. Tego rodzaju wzór może ciekawie wyglądać w aranżacji salonu oraz sypialni. Więcej o doborze foto tapety do sypialni przeczytamy na stronie: https://kb.pl/porady/fototapeta-w-sypialni-czym-warto-kierowac-sie-przy-wyborze-_wp17/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA