Zamknij
REKLAMA

Prosty sposób na otrzymanie dotacji do swojego biznesu

14:35, 21.05.2020 | materiały partnera

Wielu młodych ludzi starających się rozkręcić własny biznes boi się niepowodzeń i niekiedy nie potrafi sobie z nimi poradzić. Dobrze jest wiedzieć, skąd można otrzymać niezbędną pomoc finansową, która umożliwi założenie własnej firmy. 


Pomoc w biznesie 

Dobry pomysł, chęć do działania i dużo własnej pracy to świetny przepis na powstanie udanej, prosperującej firmy. Jednak warto wiedzieć, że Urzędy Pracy oferują możliwość skorzystania z dotacji dla tych, którzy jej potrzebują i spełniają wymagania. Dofinansowanie, które oferuje Urząd Pracy jest wsparciem finansowym udzielanym osobom bezrobotnym i absolwentom klubów lub centrów społecznej integracji, które pragną założyć działalność gospodarczą. By otrzymać dofinansowanie, należy spełnić warunki ogólne określone dla wszystkich osób składających podanie oraz wewnętrzne związane z regulaminem Urzędu Pracy w konkretnej miejscowości.
Warunki otrzymania dofinansowania 

Najważniejsze warunki, jakie należy spełniać, by ubiegać się o dofinansowanie:
1. Należy zarejestrować się jako osoba bezrobotna albo być absolwentem centrum lub klubu integracji społecznej.
2. Nie należy przerywać wszelkich działań, które Urząd zlecił celem udzielenia pomocy w procesie budowaniu kariery i rozwoju.
3. Przez ostatnie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie nie można bez żadnego uzasadnienia odmówić propozycji szkolenia, podjęcia pracy, stażu itp.
4. Należy złożyć wniosek wyłącznie do jednego urzędu.
5. Nie można być osobą skazaną za przestępstwa gospodarcze w ciągu 2 lat poprzedzających złożenie wniosku.
6. Nie można posiadać działalności gospodarczej ani wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (12 mies. przed złożeniem wniosku).
7. Nie można posiadać innych funduszy pochodzących z bezzwrotnych środków.

Jak widać, nie jest trudno spełnić powyższe warunki. Warto korzystać z pomocy i rozwijać swoją własną działalność.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA