Zamknij
REKLAMA

Jedyny taki kalendarz! Niezbędny dla rolnika, ogrodnika i działkowca

12:00, 09.09.2020 | .

Rolnicy i ogrodnicy nie wyobrażają sobie zaplanowania prac w polu czy ogrodzie bez korzystania z kalendarza biodynamicznego. Czy to określenie brzmi dość tajemniczo? Już wyjaśniamy, na czym dokładnie polega.

Na czym polega kalendarz biodynamiczny?

Kalendarz biodynamiczny opiera się na zmienności faz Księżyca i rytmu przyrody. Pozwala w taki sposób zaplanować prace w ogrodzie i w gospodarstwie, aby wzrost roślin był wspierany przez moc natury. Jest to ściśle powiązane z rolnictwem ekologicznym.

Gdzie szukać najlepszego kalendarza biodynamicznego?

Ekologiczny kalendarz księżycowy to jedna z części popularnych publikacji „Kalendarz Rolników” oraz „Kalendarz dla Miasta i Wsi”. Rady zawarte w kalendarzu zostały sporządzone na podstawie wielowiekowej wiedzy ludowej, dotyczącej rytmów Księżyca. Kalendarium opracowuje Magdalena Przybylak-Zdanowicz, córka Zbigniewa Przybylaka, znanego propagatora ekologii. W kalendarzu zaznaczono najlepsze terminy siewów, sadzeń, nawożenia, ale też wskazówki dotyczące prac polowych. Warto dodać, że oprócz okresów wspomagających wzrost roślin, w kalendarzu podkreślono także dni niekorzystne. Teraz planowanie całego roku to czysta przyjemność!

We wspomnianych publikacjach znajdziemy również obszerny rozdział omawiający zasady posługiwania się kalendarzem biodynamicznym oraz opisy znaczenia wszystkich skrótów i symboli.

Kalendarz biodynamiczny nie tylko dla rolnika

Kalendarz biodynamiczny jest chętnie wykorzystywany nie tylko przez rolników, ale także przez sadowników, ogrodników, a nawet właścicieli zwykłych ogródków działkowych. Popularność tych kalendarzy to najlepsze potwierdzenie ich skuteczności.

Od 30 lat z „Kalendarzem Rolników”

Osobom, które lubią tradycyjną, książkową formę kalendarza można polecić wydawany już od 30 lat i cieszący się niesłabnąca popularnością „Kalendarz Rolników”, w którym oprócz wskazówek kalendarza biodynamicznego znajdziemy także wiele artykułów poradnikowych oraz fachową wiedzę z dziedzin rolnictwa, ogrodnictwa czy pszczelarstwa. W poszczególnych działach czytelnicy odnajdą różnorodną tematykę, m.in. zagadnienia z historii Polski i Kościoła, tradycje i zwyczaje, wywiady, ciekawe przepisy kulinarne oraz artykuły o zdrowiu i ziołolecznictwie.

Zobacz więcej na stronie księgarni internetowej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%