Zamknij
REKLAMA

Jaki dron do 200 zł wybrać?

09:54, 12.11.2020 | materiały partnera

Pytanie „jakiego drona wybrać na początek” to jedno z tych najczęściej powtarzanych. W Internecie są dostępne rozmaite artykuły i rankingi dronów dla nowicjuszy, dronów dla dzieci czy tanich dronów, ale tak naprawdę trudno jest jednoznacznie wskazać kilka modeli, które będą idealne dla początkujących.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić ten temat z nieco innej perspektywy i zamiast typowego rankingu wskazać też kilka rzeczy, na które dobrze byłoby zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Tanie drony na początek

Jednym z najchętniej wybieranych dronów dla początkujących jest model Eachine E52-TX. Jest to niedużych rozmiarów urządzenie, które mimo swojej niewysokiej ceny i niepozornych rozmiarów posiada już szeroką gamę przydatnych funkcji, które zainteresują początkujących droniarzy.

Dron Eachine posiada szerokokątną kamerę 2 MP i aparat 0,3 MP, które pozwalają już na pierwsze kroki w fotografii z lotu ptaka. Dron jest ponadto bardzo łatwy w obsłudze – ma funkcję „powrotu do domu”, gdzie za pomocą jednego przycisku przywołamy dron do siebie, tryb utrzymywania wysokości i możliwość zaplanowania trasy za pomocą telefonu.

Jeszcze tańszą i prostszą propozycją jest mini dron JJRC H36 – to niedrogi sprzęt pozwalający na stawianie pierwszych kroków w lataniu dronami. Jest łatwy w sterowaniu, między innymi dzięki małym rozmiarom, i podobnie jak droższy Eachine posiada możliwość przywołania do siebie drona za pomocą jednego przycisku.

Oba modele dostępne są na KapitanDron.pl w kategorii Drony do 200 zł.

Czego można spodziewać się po tanich dronach?

Oczywiście drony za 200 zł lub mniej to nie są sprzęty, które pozwolą nam na długie loty, profesjonalne fotografie czy nagrania lub specjalne akrobacje w powietrzu. Niemniej jednak na początek przygody z dronami nie ma sensu inwestować w drogie urządzenia – musimy być przygotowani na to, że podczas pierwszych lotów możemy mieć kłopot z uzyskaniem stabilnego lotu czy pewnego lądowania, wobec czego mogą nam się przytrafiać kraksy i kolizje. Zniszczenie w ten sposób drogiego sprzętu mogłoby nas skutecznie zniechęcić do dalszych prób.

Jak wybrać taniego drona?

Przede wszystkim nie kieruj się wyłącznie ceną. Co jakiś czas nawet w popularnych dyskontach czy elektromarketach pojawiają się oferty tanich dronów, które często mogą nas skusić do zakupu wyłącznie niską ceną. Zwykle jednak są to słabej jakości sprzęty nieznanych marek, które mogą nam przysporzyć więcej kłopotów niż dobrej zabawy. Takie urządzenia mogą być niestabilne, słabo wykonane lub…w ogóle nie działać.  W wypadku takich urządzeń ciężko będzie też wyegzekwować naprawy gwarancyjne czy na zasadach rękojmi – w najlepszym wypadku sprzęt będziemy mogli co najwyżej zwrócić, w najgorszym zmarnujemy nie tylko swój czas, ale tez i pieniądze.

Gdzie kupić pierwszego drona?

Kupując drona – obojętnie, czy jest to nasz pierwszy sprzęt, czy kolejny etap naszej przygody – najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów z dronami, takich jak np. https://kapitandron.pl. Kupując w takich miejscach mamy pewność, że sprzęt jest sprowadzany z pewnego źródła i objęty pełnym wsparciem konsumenckim. W dodatku w takich miejscach możemy liczyć na wsparcie specjalistów, którzy będą w stanie odpowiedzieć na nasze pytania, jak również dokupić kompatybilne z naszym sprzętem akcesoria.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%