Zamknij
REKLAMA

Praca w branży IT

00:00, 19.05.2021 | materiały patnera

W Polsce branża IT skupia się głównie na programowaniu, a zapotrzebowanie na programistów rośnie z każdym rokiem. Dużą zaletą tego zajęcia, jest fakt, że sami możemy decydować o swoim rozwoju. Nie trzeba skończyć specjalistycznych studiów, szkoły programowania, ani nawet kursu (choć te się przydają). Wystarczy chęć do nauki i rozwoju oraz trochę wolnego czasu, by zapoznać się z tematem.

Praca programisty

Programiści zajmują się tworzeniem programów komputerowych na podstawie konkretnych języków programowania, a jest ich naprawdę wiele. Zawód ten wymaga stałego doszkalania i poszerzania swojej wiedzy, dlatego programiści skupiają się na opanowaniu tylko jednego języka. Chcą być ekspertami w swojej dziedzinie, ponadto w przypadku programowania, bardzo dobra znajomość jednego języka jest bardziej opłacalna niż średnia znajomość kilku.

Praca programisty wiąże się z dużym prestiżem, wysokimi zarobkami oraz ciekawym i rozwojowym zajęciem. Wielu z nich może pracować zdalnie, co również jest zaletą. Wśród wad należy wymienić ciągły stres- wysoka pensja wiąże się z dużą odpowiedzialnością, życiem spędzonym przed komputerem. Programista nie może sobie pozwolić na zastój. Musi się ciągle rozwijać i doszkalać, co dla jednych jest wadą, dla innych zaletą.

Zarobki w IT

Branża IT kusi młodych ludzi oraz osoby, które chcą się przebranżowić, nie tylko ze względu na nieograniczoną możliwość rozwoju. Pracownicy zajmujący się programowaniem zarabiają naprawdę dobrze. Pensja zależy oczywiście od stażu pracy oraz języka, w którym programista się specjalizuje. Różnica w wynagrodzeniu między juniorem, seniorem jest naprawdę duża. Jednak perspektywa zarabiania ponad 10 tysięcy miesięcznie po kilku latach pracy, jest naprawdę kusząca i przyjemna. A z każdym rokiem średnie wynagrodzenie programistów rośnie.

Zapotrzebowanie na programistów

Pracując w tej branży, nie będzie się narzekać na niewielką ilość ofert pracy. Na rynku jest duże zapotrzebowanie, na osoby znające się na programowaniu i z roku na rok rośnie. Dlatego ta branża jest dobra dla tych, którym dotychczasowa praca nie odpowiada i myślą o przebranżowieniu, a mają chęci i zapał do nauki. Na pracuj.pl można znaleźć mnóstwo ogłoszeń z tej branży, w dodatku z podziałem na język programowania, w którym poszukujący zatrudnienia się specjalizuje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%