Zamknij
REKLAMA

Uchwyty do balustrad szklanych. 3 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

14:46, 25.06.2021 | materiały patnera

Szkło hartowane jest materiałem wytrzymałym, estetyczny, ale i wymagającym. Jeśli zdecydujesz się na balustradę lub też drzwi przesuwne bądź też jakikolwiek inny element wykończeniowy wykorzystujący ten właśnie materiał, musisz wiedzieć, że podczas montażu potrzebne Ci będą specjalne uchwyty oraz okucia. Czym charakteryzują się tego typu akcesoria? Co warto wiedzieć przed zakupem i czym kierować się dokonując wyboru? Podpowiadamy 3 najważniejsze elementy.

Postaw na wysokiej jakości materiał. Stal nierdzewna to tutaj "pewniak"

Uchwyty do szkła hartowanego - do balustrad i szyb wszelkiego typu - powinny być wykonane z wysokiej jakości, w pełni niezawodnego, a przy tym estetycznie prezentującego się materiału. Kompleksowo tego typu wymagania spełnia oczywiście stal nierdzewna. Dla przykładu, na https://www.baluss.pl/sklep/uchwyty-do-szkla-okucia znaleźliśmy uchwyty do szklanych balustrad wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 oraz AISI 316, czyli stali w pełni odpornej na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli uchwyty bądź okucia do montażu szkła hartowanego mają wyróżniać się wysoką jakością wykonania, trwałością i nowoczesna estetyką, stalowe rozwiązania nierdzewne będą w tym zakresie najlepszym wyborem. Stal to również materiał idealnie sprawdzający się w produkcji poręczy do balustrad.

Inna propozycją, którą warto wziąć pod uwagę to ciśnieniowy odlew cynkowy ZAMAK. W każdym przypadku, tj. w zakresie stali nierdzewnej oraz odlewu cynkowego mamy do wyboru rozwiązania wykończone szlifem lub poprzez polerowanie.

Uchwyty do balustrad szklanych wymagają zastosowania gumek dociskowych

Zaopatrując się w uchwyty do szkła hartowanego warto pamiętać o zakupie gumek dociskowych. Te dostępne są najczęściej w kolorze czarny, w różnych rozmiarach (od 30x30, czyli do szkła o grubości 4, 6 oraz 8 mm; aż do 55x65, czyli do szkła o grubości 13,52 mm i 17,66 mm), zatem ich dopasowanie do konkretnych uchwytów nie sprawia żadnego kłopotu. Połączenie wysokiej jakości uchwytów z zestawem dedykowanych gumek sprawia, że montaż balustrad szklanych przebiega bardzo sprawnie i w zasadzie nie przysparza kłopotu nawet osobom bez doświadczenia w tego typu pracach. Sama konstrukcja jest z kolei stabilna i w pełni bezpieczna. Szkło hartowane trzyma się tutaj bardzo mocno i stabilnie.

Uchwyty mogą być mocowane do różnego typu słupków

Uchwyty do szkła hartowanego mogą być montowane do słupków okrągłych (standardowo 42,4 mm, czy też 48,3 mm), jak i do słupków o powierzchni płaskiej, np. o profilu 40x40. Różnorodność rozwiązań w tym zakresie na tym jednak się nie kończy. Poza wspomnianą wcześniej możliwością wyboru wykończenia uchwytów - szlif (satyna), poler lub wykończenie surowe do malowania proszkowo (ZAMAK), możemy wybierać spośród całkiem szerokiej gamy wzorów. Uchwyty, choć to akcesoria niepozorne, stanowią element, który pozwala stworzyć naprawdę oryginalne konstrukcje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%