Zamknij
REKLAMA

Czy mały smartfon może posiadać szczególne zalety?

08:27, 25.04.2022 | materiał partnera

Niewielkie smarfony były modne już wiele lat temu. Dzisiaj ponownie mówimy o popularności urządzeń, które nie przypominają swoimi rozmiarami tabletów, a przynajmniej nie wtedy, kiedy chcemy schować je do kieszeni czy torebki. Nawet te najładniejsze telefony mogą być kompaktowe, ale wciąż zachwycające ich użytkowników. Aktualnie mamy możliwości tworzyć takie urządzenia, które oferują nam dużo więcej, ale niekoniecznie potrzebują w tym celu zajmować dużo miejsca…

Dlaczego warto wybrać mały smartfon?

Tak naprawdę najładniejsze telefony mogą być zarówno małe, jak i pokaźnych rozmiarów. Dlaczego więc powinniśmy skusić się na kompaktowe urządzenie, skoro wybór jest tak duży? Przede wszystkim szybko docenimy, że nasz smartfon ma szansę zmieścić się w kieszeni naszych spodni. Tę zaletę zauważają szczególnie panowie, którzy często rezygnują z noszenia ze sobą plecaków czy innych akcesoriów potrzebnych nam do przechowywania najważniejszych przedmiotów, takich jak właśnie telefon, ale też klucze czy portfel. Im więcej rzeczy musimy schować, tym bardziej cieszymy się, kiedy nie zajmują one zbyt wiele miejsca. 

Zalety telefonów niewielkich rozmiarów

Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że wcale nie musimy rezygnować z ulubionych funkcji na rzecz tego, że nasze urządzenia staje się kompaktowe. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ osiągnięcia technologiczne sprawiły, że dobrej jakości aparaty fotograficzne to nie tylko kilkukilogramowe lustrzanki, ale także niewielkie obiektywy umieszczone w naszych smartfonach. 

Na pewno mały telefon lepiej leży w dłoni, a już zwłaszcza jeżeli jest to urządzenie, które mamy zamiar podarować młodszym członkom rodziny. Co więcej, wcale nie oznacza to również, że nagle wyświetlacz będzie tak mały, że trudno będzie nam dostrzec cokolwiek. Wystarczy, że wybierzemy smartfon bezramkowy.

Mały smartfon od marki Samsung

Tak naprawdę mały smartfon możemy znaleźć w ofercie praktycznie każdej firmy produkującej tego rodzaju urządzenia. Oczywiście oznacza to również, że Samsung także może pochwalić się ciekawymi urządzeniami, które zaskakują swoimi niewielkimi rozmiarami. Można to ująć jeszcze inaczej – często są one nieduże na pierwszy rzut oka, tymczasem okazuje się, że skrywają przed nami znacznie więcej możliwości. Doskonałym przykładem jest między innymi Galaxy Z, czyli jedno z urządzeń, które możemy złożyć. Nie są to jednak standardowe telefony z klapką, które znamy z przeszłości. Tutaj to wyświetlacz pozwala na jego zmniejszenie nawet o połowę. W zależności od modelu uzyskać możemy nawet ekran o przekątnej 6,2 cala.

Jeżeli zależy nam, aby ekran wciąż pozostawał czytelny i łatwy w obsłudze, możemy wybrać tak zwany smartfon bezramkowy. Czy tutaj firma Samsung również ma nam coś do zaoferowania? Na pewno znajdziemy odpowiedni model wśród smartfonów Galaxy. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%