Zamknij
REKLAMA

Gdzie warto kupić dom wakacyjny za granicą?

14:57, 30.01.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W Bułgarii, w nadmorskiej miejscowości Obzor, istnieje tradycja, że gdy cudzoziemiec kupi tam apartament, to zawiesza na nim flagę swojego państwa. Najwięcej jest tam flag rosyjskich, lecz zaczęły się również pojawiać polskie. Coraz więcej naszych rodaków podejmuje decyzję o zakupie apartamentu za granicą, na przykład w Hiszpanii. Jednak nie zawsze jest to opłacalne.

Przoduje Bułgaria

W serwisach z ofertami kupna nieruchomości za granicą najwięcej propozycji pochodzi z Bułgarii. Polacy, którzy mają oszczędności, które nie będą wystarczające na zakup lokalu mieszkalnego w naszym kraju, mogą za tę samą kwotę kupić nieraz nawet mieszkanie w podwyższonym standardzie w innym kraju. Bułgaria spełnia warunek niskich cen. Można tu spotkać się z prawdziwymi okazjami, o którym w Polsce można jedynie marzyć. Za niecałe 100 tysięcy złotych można kupić na przykład w miejscowości Kawarna 30-metrowy apartament. Plaża znajduje się w odległości kilku minut spacerem. W Warszawie za te pieniądze nie można kupić nawet kawalerki w mniej atrakcyjnych dzielnicach.

Bardzo atrakcyjna jest również Hiszpania

Na tanie apartamenty można obecnie trafić również w Hiszpanii. Ceny w tym kraju bardzo spadły podczas kryzysu w 2008 roku. Na kupujących oczekuje tam prawie milion gotowych mieszkań, których nie są w stanie sprzedać deweloperzy, ani bank. Od dwóch lat utrzymują się tam naprawdę niskie ceny. Wartość apartamentów w Hiszpanii od 2008 roku spadła o połowę. To obecnie bardzo mocny argument do nabycia nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim. W Hiszpanii banki odebrały bardzo wiele nieruchomości. Starają się je sprzedać. Można trafić na okazje nawet na wybrzeżu, to znaczy można kupić apartamenty w Hiszpanii za trochę ponad 1 tys. euro za 1 mkw. Wśród polskich inwestorów popularne są również Chorwacja oraz Turcja. Wszystko to są ciepłe kraje, w których bardzo łatwo jest wynająć nieruchomość, jeżeli się tylko chce. A apartamenty - Hiszpania kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również bardzo wysokim standardem. Cieszą się sporym powodzeniem, więc warto już teraz się zastanowić nad inwestycją.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone