Polityka

Zamknij

Na pewno nie spoczniemy na laurach

msz 08:40, 21.09.2018 Aktualizacja: 09:57, 27.10.2025
1 Na pewno nie spoczniemy na laurach

- zapewniają wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal.

Brunon Wolski: - Jakie były ostatnie cztery lata dla kaczorskiego samorządu? Najkrócej mówiąc: bardzo owocne, poszliśmy mocno do przodu w rozwoju gminy. W ubiegłym roku w krótkim czasie zakończyliśmy dwie kosztowne inwestycje. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kaczorach kosztowała 8,5 mln zł i była jednym z najważniejszych zadań w ostatnich latach. Po ponad sześciu dekadach całkowicie nowe oblicze zyskał Gminny Ośrodek Kultury, a w zasadzie został zbudowany od podstaw. To dzisiaj centrum kulturalne gminy, wybudowane kosztem 2,2 mln zł, w całości z własnych środków.

Ale przecież inwestycji było dużo więcej, modernizowaliśmy wiejskie domy kultury, budowaliśmy nowe drogi, chodniki czy ścieżki rowerowe…

Stefan Kowal: - Fakt, że kończy się kadencja, nie ma wielkiego znaczenia. Bo tak naprawdę nic nowego nie zaczynało się wraz z jej początkiem, ani też nic nie kończy się teraz. To co realizowaliśmy było kontynuacją podjętych wcześniej działań, a często i wizji rozpisanych na lata. Bo właśnie w takiej perspektywie należy traktować przedsięwzięcia podejmowane w samorządzie.

B.W. - Dla nas tą wizją, którą konsekwentnie staramy się urzeczywistniać, jest stworzenie z gminy Kaczory przyjaznego i komfortowego miejsca do zamieszkania. Stąd inwestycje, które mają jak najlepiej służyć mieszkańcom. Także tym z młodego pokolenia, które dopiero w przyszłości wejdzie w aktywne życie zawodowe i społeczne. To co teraz tworzymy, ulepszamy, robimy również z myślą o następnych pokoleniach naszych mieszkańców.

Właśnie dlatego zawsze kładliśmy nacisk na równomierny rozwój gminy. Na to, by mieszkańcy każdej miejscowości mieli stworzone takie same warunki do życia, do wypoczynku. I tak się dzieje. Rozbudowują się więc nie tylko sąsiadujące z Piłą Kaczory i Jeziorki, ale także Równopole i Rzadkowo, Dziembówko i Dziembowo, Morzewo, Śmiłowo, Brodna, Krzewina, ostatnio mocno rozwija się budownictwo w Zelgniewie. I to nas bardzo cieszy, bo to dowód, że gmina Kaczory to po prostu dobre miejsce do życia.

S.K.: - Można powiedzieć, że bez pływalni czy ścieżek rowerowych można żyć. I gdybyśmy patrzyli na gminę tylko krótkowzrocznie, można by taką tezę postawić. Ale my przed laty - budując kompleksowo kanalizację, gazyfikację, wodociągi – stworzyliśmy solidne fundamenty pod to, by w przyszłości budować coś nowego, także na miarę marzeń.

Osoby, które przyjeżdżają do nas z zewnątrz, są autentycznie zaskoczone tym, co zostało zrobione. Choćby tym, że stać nas było na budowę pływalni. Ale niby dlaczego ludzie na wsi mają żyć w gorszych warunkach, niż ci w mieście? W gminie Kaczory te warunki są takie same, a nierzadko i lepsze, na przykład w funkcjonowaniu oświaty.

Cała rozmowa w naszym miesięczniku - od dzisiaj w sprzedaży.

(msz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

daniello daniello

2 0

ubiegałem się o postawienie 2 lamp ulicznych na ulicy pilskiej 66a i projekt został zrealizowany pozytywnie

07:07, 22.09.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Pilski hejter skazany prawomocnie!

Poruszeni tytułem artykułu "Pilski hejter skazany prawomocnie" dla wiedzy nowych pokoleń użytkowników zapodajemy, że Mariusz Szalbierz jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego został skazany prawomocnie za pomówienie o charakterze hejtu w grudniu 2007. Wyprzedził Janusza L. o całą epokę. Podparł się w tej robocie Czaplą. Oboje zostali skazani na grzywny po 4000 zł po denominacji. Szalbierz😡 jest hejterem z Białośliwia a więc wieśniackim.

blądynka

10:47, 2026-06-27

Pilski hejter skazany prawomocnie!

Halo, brygada! Jeszczeście się nie pobudzili, nie spionizowali, nie obwąchali w kroku? Do liczenia wpisów. "Antymit", do roboty! Z Antymitem jest raczej kiepsko (skład: Ciechanowski, Ożarowski, Szalbierz). Ciechanowski umarł, Ożarowski zwiał do Lubina. Został samotny jak rozdarta sosna Szalbierz, jak Judym pragnący Podborskiej albo Mariusz pożądliwie wirtualnie pragnący karkówki zamiast kaszanki z grilla w barze Pod Zdechłym Szczupakiem.

26.09.2005

09:17, 2026-06-27

Piła: Rodzinny Festyn Wojskowy. Zaśpiewa gwiazda...

Festiwal w Kołobrzegu. Na cześć UW, pieśni, piosenki i takie tam komunistyczne dyrdymały, aby proletariat robiony w kolejki po kiełbasę, kawę, słodycze, cytrusy cieszył się i przytakiwał, że jest czerwono i muzycznie ku chwale sojuszu, Z ZSRR 🙃🙃🙃🙃🙃🙃😂🤣😂🤣🤨🤨🤨🤨😐🤨.

TomRajder

01:46, 2026-06-27

Pilski hejter skazany prawomocnie!

Dla Mariusza dobra wieść. 28 czerwca niedziela handlowa, nie będzie w razie czego musiał posuwać pieszo do Grabówna na stację benzynową po piwo albo wódkę. A Dino w rozkwicie. Należy zapodać, że Żabka działa zawsze.

Srul handełes

20:28, 2026-06-26

0%