Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejny kryzys w sklepach? Chodzi o możliwy brak tego produktu na półkach

10:25, 06.08.2022 | Źródło: Interia.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Czy ryż będzie kolejnym produktem, którego zacznie brakować na sklepowych półkach? Eksperci wskazują, że słabsze niż w ostatnich latach zbiory tego produktu w Indiach mogą spowodować kolejny kryzys żywnościowy. 

W ostatnim czasie Polacy masowo wykupują cukier ze sklepów. Braki tego towaru widać na półkach, a cena za kilogram zdecydowanie wzrosła. Choć politycy zapewniają, że cukru nie zabraknie to Polacy robią zapasy. 

Wiele sklepów zdecydowało się na wprowadzenie limitu na zakup cukru. W sklepach zaczyna brakować także octu, a jak twierdzi ekspert odpowiadający za eksport produktów rolny Mukesh Jain wkrótce mogą być problemy, na całym świecie, z brakiem ryżu. 

Niedobory ryżu? Indie mają problem

Indie są liderem w eksporcie ryżu. Odpowiadają aż za 40 proc. światowego handlu, dlatego spadająca produkcja może być problemem dla całego świata. Wszystko przez suszę i nierównomierne opady. 

- Generalnie opady deszczu w kraju przekraczają normę o 10 proc., ale są nierówne pod względem geograficznym. Z jednej strony w stanach środkowych i południowych odnotowano opady o 30 proc. wyższe niż zazwyczaj, a z drugiej - susza nawiedziła regiony, które odpowiadają nawet za jedną czwartą produkcji ryżu - wskazuje serwis Interia.pl

W przypadku, kiedy sytuacja się utrzyma to władze indyjskie, zdaniem ekspertów, mogą ograniczyć sprzedaż zagraniczną by przeciwdziałać wzrostowi cen w kraju. 

- Rząd w Delhi ograniczył już wcześniej eksport cukru i pszenicy - dodaje autor tekstu. 

Indie sprzedają uprawiany u siebie ryż do ponad 100 krajów świata, a za eksportowany ryż, zdaniem ekspertów w tej sytuacji będzie trzeba wkrótce płacić nawet 400 dolarów za tonę.

(Źródło: Interia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

super!super!

1 1

to dzięki PiS,wszyscy,,kochamy"PiS i kaczą łachudrę ! 11:20, 06.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

przyczynaprzyczyna

1 0

Jest oczywistą oczywistością, że słabe wyniki zbiorów ryżu w Indiach i rozwój populacji hinduskich bzykaczy jest całkowicie zawiniony przez PiS a szczególnie przez Kaczyńskiego, który wpiredala półtora tony ryżu na sekundę. 11:21, 07.08.2022


łańcuch zależnościłańcuch zależności

0 0

Brak ryżu, to również problem dla takich wytwórców, jak Armani, Kokoszanel, Versace. Bo mniej ryżu, to mniejsze kupy z tyłka. A w kupie jest skatol, to związek nadający kupie odrażający zapach. Ale w małych ilościach dodany do perfum powoduje wzmocnienie zapachu jako substancja o właściwościach synergicznych. Kupujcie baby perfumy i dla ruskich odiekałony. Bo będziecie śmierdzieć kupą. 11:31, 07.08.2022


pp

0 0

warto jeść warzywa i owoce które wyrosły nie dalej niż 100 kilometrów od domu, bo......... 20:07, 06.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%