Zamknij

Jak szybko i skutecznie korzystać z myjni bezdotykowej

09:26, 29.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:39, 29.11.2021
Skomentuj
reo

Dbanie o samochód to nie tylko przeglądy techniczne, wymiana płynów i opon, ale również zachowanie pojazdu w czystości. Żyjemy coraz szybciej, pracujemy dużo i podejmujemy się w życiu coraz większej liczby aktywności. Starając się zaoszczędzić każdą chwilę, wybieramy szybkie i skuteczne rozwiązania. Od kilku lat możemy umyć samochód samodzielnie, nie wykorzystując do tego własnego podwórka. Dzięki myjni bezdotykowej możemy umyć auto szybciej i taniej. Skuteczność takiego czyszczenia jest jednak zależna od przestrzegania kilku zasad i prawidłowej kolejności wykonywanych czynności. Czy je znamy?


Od czego zacząć

Aby cały proces mycia był skuteczny i bezpieczny dla karoserii należy rozpocząć od spłukania. Płukanie jest podstawową czynnością, dzięki której pozbędziemy się z lakieru wszelkich zanieczyszczeń takich jak piach, błoto i kurz. Dodatkowo w ten sposób zmiękczamy pozostały brud, który usuniemy w kojonych etapach mycia.

Kolejny bardzo istotny punkt, z którego korzystamy podczas obsługi myjni bezdotykowej, to opryskiwanie felg. Aby czynność ta przyniosła pożądane rezultaty należy jej poświęcić około 5 minut. Podczas pracy tego programy należy zwróć uwagę na to, aby nie zachlapać karoserii. W przypadku felg ceramicznych proces ten należy pominąć.

Po oczyszczeniu felg, przechodzimy do punktu głównego, jakim jest mycie wysokim ciśnieniem. Aby prawidłowo wyczyścić karoserię zaleca się rozpoczęcie mycia od dachu, przedniej szyby i maski. Następnie czyścimy tył auta, a dopiero na samym końcu zajmujemy się bokami i zderzakami. Jeżeli ominęliśmy poprzedni program ze względu na felgi pokryte powłoką ceramiczną, możemy je teraz umyć wodą pod wysokim ciśnieniem. Mycie wysokim ciśnieniem powinno trwać około 10 minut, tak by nie pozostawić smug. Najwięcej czasu poświęcamy na mycie najbardziej zabrudzonych miejsc takich jak fragmenty szyb, do których nie docierają wycieraczki, progi, nadkola i dół zderzaków.

W zamian za mycie wysokim ciśnieniem możemy wykorzystać program mycia szczotką z aktywną pianą. Jeśli z niego korzystamy trzeba robić, to bardzo ostrożnie ponieważ możemy uszkodzić w ten sposób lakier naszego auta.

Ponowne płukanie to ostatni etap korzystania z myjni bezdotykowej. Najlepszym wyborem jest płukanie woda demineralizowaną. Ponowne spłukiwanie nazywane bywa również "nabłyszczaniem", ponieważ łączy w sobie te dwie funkcje. Niekiedy jednak nabłyszczacze na myjni bezdotykowej są do wyboru jako oddzielny program, który można zaaplikować po opłukaniu auta. Pozbycie się z nadwozia używanych we wcześniejszym etapie detergentów jest konieczne, aby te nie wpłynęły negatywnie na karoserię. Spłukiwanie wykonujemy od góry do dołu, tak, aby nie doprowadzić do pojawienia się zacieków. Najdokładniejszego płukania wymagają miejsca, w których może gromadzić się piana, m.in. klamki, lusterka, czy tablica rejestracyjna.


Mycie wnętrza auta

Dopełnieniem mycia samochodu jest oczywiście posprzątanie kabiny. Dlatego minusem myjni bezdotykowej jest niemożność dokładnego wyczyszczenia wnętrza samochodu. Do dyspozycji mamy oczywiście odkurzacz i własne środki czyszczące, jednak nie gwarantuje to nam idealnie wyczyszczonej tapicerki. Jeśli nasze siedzenia noszą duże ślady użytkowania i są poplamione, wówczas warto skorzystać z profesjonalnego czyszczenia tapicerek. Koszty prania tapicerki zależne są od wybranego pakietu i zaczynają się od około 200 zł. Jeśli nie posiadamy środków na ten cel, a zależy nam na idealnym odświeżeniu, można skorzystać z pożyczki bez bik.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%