Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje balustrada ze stali nierdzewnej?

13.00, 29.03.2022 Aktualizacja: 13.01, 29.03.2022

Ile kosztuje balustrada ze stali nierdzewnej?

Balustrady niezmiennie od wielu lat cieszą się dużą popularnością - nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w budynkach firmowych czy obiektach użyteczności publicznej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znakomicie sprawdzają się one jako estetyczne i praktyczne zabezpieczenie tarasów, balkonów czy schodów. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem są balustrady ze stali nierdzewnej, które jednak uchodzą za stosunkowo drogie. Czy faktycznie tak jest? Sprawdzamy!


Ile kosztują balustrady ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej na zewnątrz powszechnie znane są jako balustrady z kategorii najdroższych. I rzeczywiście, jeśli porównamy je do balustrad wykonanych ze stali zwykłej, zobaczymy, że mogą one być nawet kilkukrotnie od nich droższe.

Obecnie najtańsze balustrady ze zwykłej stali można kupić już w cenie około 200 złotych za metr bieżący. Modele posiadające zdobienia lub bardziej oryginalne kształty będą natomiast kosztowały od 300 złotych za metr bieżący wzwyż, do około 600 złotych za metr bieżący. Jak te ceny mają się do balustrad balkonowych ze stali nierdzewnej?

Najtańsze, dobrej jakości balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej kosztują przynajmniej 300 złotych za metr bieżący - pamiętajmy jednak, że mówimy tu o modelach pozbawionych jakichkolwiek zdobień i dekoracji. Za takie przyjdzie nam zapłacić już przynajmniej dwa razy tyle. A cena maksymalna? Praktycznie nie istnieje, bo bogato zdobione modele mogą kosztować ponad 1000 złotych za metr bieżący.


Balustrady ze stali nierdzewnej na zewnątrz - czy warto?

Mówiąc o balustradach ze stali nierdzewnej na zewnątrz, warto podkreślić, że wyglądem wcale nie różnią się one znacząco od tych wykonanych ze stali zwykłej. Czy w takim razie opłaca się płacić kilka razy więcej za barierki wykonane ze stali nierdzewnej?

To w dużej mierze zależy od naszych oczekiwań. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że modele wykonane ze zwykłej stali nie są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że wymagają one regularnej konserwacji preparatami antykorozyjnymi. W przypadku balustrad ze stali nierdzewnej, jakie można znaleźć na przykład w sklepie Invest Building, jest to całkowicie zbędne.


Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej - zalety

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej są całkowicie odporne na działanie wilgoci, jednak antykorozyjność to nie jedyna ich zaleta. Nie możemy zapomnieć o tym, że barierki wykonane z tego materiały cechują się znakomitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne - nie są podatne na uszkodzenia czy odkształcenia pod wpływem przypadkowego uderzenia lub upadku. To sprawia, że dopłacenie do zakupu i wybranie barierek ze stali nierdzewnej w dłuższej perspektywie okazuje się naprawdę opłacalne.

Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości balustrady ze stali nierdzewnej w różnych wariantach, zapoznaj się z ofertą firmy Invest Building na stronie invest-building.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej. Znajdziesz tam balustrady tarasowe, schodowe oraz balkonowe.

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%