Zamknij
REKLAMA

Poznań ma swoją "Czajkę". Śmierdzące osady jadą do Piły

13:27, 05.12.2019 | Wiadomości WP/ fp
Skomentuj fot. wuprinz.pl
REKLAMA

"Poznań też ma aferę w oczyszczalni ścieków. Awaria od 9 miesięcy. Wywożą tysiące ton osadów" - alarmują Wiadomości portalu WP. Śmierdzące osady ze ścieków komunalnych mają trafiać także do Piły.

- Jeszcze nie umilkły echa awarii w warszawskiej oczyszczalni "Czajka", a już wychodzi na jaw podobna afera w Poznaniu - czytamy w materiale Wiadomości WP. - Od marca nie działa suszarnia osadów ściekowych w Poznańskiej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. (…) 15 tys. ton śmierdzących osadów ze ścieków komunalnych poznańska spółka Aquanet zmuszona jest wywozić samochodami na składowisko w Pniewach oraz do Piły.

- Do tej pory - czytamy dalej na portalu WP - informacja o awarii w oczyszczalni ścieków w Poznaniu nie była publicznie znana. 3 grudnia potwierdził ją wiceprezydent Poznania Bartosz Guss, w odpowiedzi na interpelację radnego z Poznania. Michał Grześ (PiS) pytał, czy prawdą jest, co mówią mu mieszkańcy, że w instalacji oczyszczalni doszło do eksplozji i dzieje się to samo, co w Warszawie.

"Stacja Termicznego Suszenia Osadów zlokalizowana na terenie Centralnej Oczyszczalni ścieków nie pracuje od marca 2019. Awarii uległ fragment instalacji, jednej z trzech linii suszenia. Obecnie trwa naprawa tej linii" - tu WP cytuje odpowiedź wiceprezydenta Poznania, który powołuje się na ostatnie ustalenia ze spółką Aquanet, zarządzającą oczyszczalnią ścieków w stolicy Wielkopolski.

Jak podają Wiadomości WP, poznańska inwestycja wraz ze stacją zagospodarowania biogazu kosztowała 27 mln euro. (57 proc. kosztów pokryło unijne dofinansowanie). Na samą suszarnię poszło około 13 mln euro, w tym 7,4 mln. euro z dotacji UE.

W rozmowie z Wirtualną Polska Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowa spółki Aquanet zapewniła, iż wszystkie działania, w tym także wywóz osadów, realizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami. - Przyczyną powstania awarii była nieszczelność jednego z elementów instalacji, która nie była możliwa do zdiagnozowania podczas planowanych i realizowanych przeglądów. Szacunkowy czas zakończenia działań naprawczych to maj 2020 roku - dodała rzecznik.

 

(Wiadomości WP/ fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

pilanin3574pilanin3574

10 1

Drugiego toru do Poznania nie można się było doprosić, ale g..wna podrzucają nam bardzo chętnie. Tyle Piła znaczy dla Poznania... 20:35, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoniaMonia

1 8

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
. 21:30, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JohnyJohny

12 2

Żeby taka awaria się przytrafiła w mieście rządzonym przez PiS to tvny, wyborcze, fakty, asty 42 pluły by miesiącami 24 na dobę, ale że to w miastach rządzonych przez po to tematu nie ma 23:07, 05.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marasmaras

0 5

Dla Pilskiej oczyszczalni to bardzo dobry towar ,bo oni z tego robią podkład do gleby i za to kasują 11:57, 06.12.2019


zz

1 8

Artykuł zawiera tylko ziarno prawdy. Że suszarnia osadów ściekowych w Poznaniu ma awarię i to nie pierwszą. Awarie tego typu instalacji są niestety typowe i częste. Instalacje tego typu no nowum w branży. To w dużej mierze instalacje prototypowe. Poza tym jednym faktem reszta to bzdury. 09:29, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA