Zamknij
REKLAMA

Gromadzili się mimo zakazu. Posypały się mandaty

17:04, 30.03.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj
fot. KPP w Pile
REKLAMA

W miniony piątek Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile interweniowali wobec trzech osób, które mimo zakazu zgromadzeń postanowiły wspólnie spotkać się na ławce na jednym z osiedli.

Dwa dni później interwencja policjantów dotyczyła grupy 7 osób, które zgromadziły się w okolicach garaży samochodowych. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że sytuacja nie jest tak poważna jak w innych krajach, więc przyszli się ze sobą spotkać. Funkcjonariusze uświadomili młodych ludzi, jakie zagrożenie niesie ich zachowanie i nałożyli mandaty karne. W grupie znajdowała się jedna osoba nieletnia, która została przekazana rodzicom, a o konsekwencjach jej zachowania zadecyduje Sąd Rodzinny.

Pilscy funkcjonariusze podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Z głośników radiowozów regularnie rozpowszechniane są komunikaty informujące o stanie epidemii. Podczas pełnionych służb sprawdzane są miejsca potencjalnego gromadzenia się osób. Policjanci w sposób stanowczy egzekwują postanowienia przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny narażamy życie i zdrowie innych osób!

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA