Zamknij
REKLAMA

Koronawirus: Zamknięto czasowo dwa oddziały pilskiego szpitala

11:57, 13.05.2020 | fp
Skomentuj
fot. Robert Judycki
REKLAMA

Do 17 maja zamknięte będą oddziały położniczo-ginekologiczny oraz neonatologii w szpitalu w Pile - poinformował na facebooku starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Z powodu pozytywnego wyniku badań PCR w kierunku Covid-19 u jednej z pracownic szpitala jesteśmy zmuszeni czasowo (na 5 dni) zamknąć wymienione oddziały. Ma to związek z podjętą przez nas decyzją przebadania wszystkich pracowników w/w oddziałów w kierunku wykluczenia Covid-19 i dezynfekcji wszystkich pomieszczeń w/w oddziałów.

Od 76 pracowników szpitala pobrano wymazy. Wszystkie do tej pory otrzymane wyniki, które spływają do nas na bieżąco, nie potwierdzają zakażenia pozostałego personelu. Do zakażenia naszej pracownicy doszło, według naszych ustaleń, poza terenem szpitala. Pracownica nie uczestniczyła w żadnym z porodów.

Szpital w pozostałym zakresie pracuje bez ograniczeń, z zachowaniem wszelkich procedur. Wprowadzone kilka tygodni temu procedury pozwoliły na szybkie ustalenie osoby, która okazała się nosicielem, i zabezpieczenie pozostałego personelu szpitala oraz pacjentów - informuje starosta.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Anty pisAnty pis

5 4

Co teraz nasz eli z pisiorami I dyrektorem mobbingowcem wymyśli? 23:22, 13.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kraków i okoliceKraków i okolice

3 2

Czy to prawda, że u was pod nowymi rządami, specyfikę których my tutaj dobrze pamiętamy, wykończona psychicznie pracownica szpitala trafiła do Złotowa, a kilka dni temu próbowała popełnić samobójstwo? 07:22, 14.05.2020


REKLAMA