Zamknij
REKLAMA

Cztery oddziały pilskiego szpitala czasowo zamknięte

11:03, 16.05.2020 | f.
Skomentuj
REKLAMA

"Szpital Specjalistyczny w Pile czasowo zamknął oddziały chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej z powodu pozytywnego wyniku badania PCR w kierunku Covid-19 u jednego z pacjentów" - poinformowała wczoraj zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa dr n. med. Aldona Pietrysiak.

W dalszej części komunikatu czytamy: "W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i pacjentom kontynuujemy badania w kierunku wykluczenia Covid-19 w Szpitalu. W tej turze badań pierwszeństwo maja osoby z w/w oddziałów. Decyzja o otwarciu oddziałów uzależniona jest od wyników przeprowadzonych badań. Przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń zagrożonych oddziałów. W rejonie północnej wielkopolski nie znamy rzeczywistej ilości osób zarażonych wirusem Sars Cov 2, przede wszystkim tych z bezobjawowym lub łagodnym przebiegiem choroby, są oni głównym źródłem roznoszenia choroby. Mimo zmniejszenia reżimu epidemiologicznego w Polsce, proszę mieszkańców powiatu pilskiego o kontynowanie noszenia maseczek na twarzy, zachowania odstępów od innych osób, unikanie zgromadzeń i proszę pamiętać o częstym i prawidłowym myciu rąk".

Kilka dni wcześniej - z powodu pozytywnego wyniku badań kierunku Covid-19 u jednej z pracownic - w szpitalu czasowo zamknięto dwa inne oddziały - ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny.

- Dotychczas pobrane i przebadane próbki od pacjentów oddziałów ginekologiczno- położniczego i neonatologicznego nie potwierdzają zakażenia koronawirusem - poinformował kilkanaście godzin temu starosta Eligiusz Komarowski.

- Wszyscy pracownicy szpitala oraz wszyscy pacjenci będą mieli pobrane wymazy. Do Poznania wyjechało już 300 próbek. Mam nadzieję, że już niedługo testy na obecność koronawirusa będą wykonywane w Pile. Niebawem mają dotrzeć do nas niezbędne urządzenia do laboratorium - dodaje starosta.

Aktualnie w powiecie pilskim 631 osób objętych jest kwarantanną, z czego 415 w wyniku decyzji Sanepidu. 364 osoby to mieszkańcy Piły.

(f.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Jan zJan z

6 1

Ostatnio pan starosta mówił ze każdy pacjent który przebywa w szpitalu i ma robione zabiegi jest badany na obecność coronovirusa. Ja przebywałem w szpitalu 3 tygodnie miałem 2 zabiegi i nikt nigdy nie pobrał wymazu do zbadania. Kłamstwo 12:44, 16.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:(:(

0 0

Ponoć już kolejny oddział zagrożony 17:06, 16.05.2020


kirakira

1 1

W windzie złapiesz brak wydzielonej windy. 16:28, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ATEMATEM

0 1

SZPITALE W POWIATACH UPADNĄ BRAK ZARZĄDZANIA ,PRYWATA ,,I CAŁA NASZA MEDYCYNA ,,,,,OPINIA ,,,,,AKADAMI MEDYCZNYCH ,,,,,,,,,ONI UPRZEDNIE METODY UCHYLILI ,LECZĄ WG MOJEJ WIEDZY ,,,,,,NAJWAŻNIEJSZE TO LAPAROSKOPY ,,,,,,LECZENIE PRZEZ ,,,,RURKĘ ,,,,,DAWNIEJ ROZCINANO KLAKI ,BRZUCHY ,,96 % PACJENTÓW UMIERAŁO ,,,,ZA DARMO NIE DOSTALIŚMY KASY ,,,1500 ,,,, BILIONÓW ERO,,,,,,,,,, 18:38, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

1 1

Mówią, że kolejna księgowa odchodzi, bo trudno pracować z takim dyrem. 20:17, 20.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

0 0

Kraków pamięta! 08:10, 21.05.2020


REKLAMA
REKLAMA