Zamknij
REKLAMA

Wzruszająca lekcja o dzieciach w Ugandzie

08:42, 31.05.2020 | mgr Sandra Soja
Skomentuj
REKLAMA

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu "poMOCNI" przy Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy uczestniczyli w spotkaniu online w ramach projektu edukacyjnego "Zaproś mnie na swoją lekcję" z udziałem niezwykłej kobiety, która jest m.in. prezesem Stowarzyszenia "Nadzieja dla Ugandy", koordynatorką ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjno-humanitarnych, świetną polonistką, ale także zdobywczynią tytułu "Nauczyciel Roku 2018".

Mowa o Katarzynie Włodkowskiej, która odpowiedziała na zaproszenie opiekunek Koła: Aleksandry Baumann i Sandry Soja - i zgodziła się opowiedzieć o swojej zeszłorocznej podróży na Czarny Ląd, do Ugandy, a konkretnie do miejscowości Budaka, w której postanowiła wybudować sierociniec. Wolontariusze z zapartym tchem słuchali pani Katarzyny, która swoją opowieść o Afryce wzbogaciła o przygotowaną prezentację multimedialną.

"poMOCNI" dowiedzieli się, że w Ugandzie skarbem na wagę złota jest woda, której tam brakuje. Ponadto poznali realia życia mieszkających tam dzieci, sierot, które żyją w bardzo skromnych warunkach. Dzieci nie jedzą słodyczy, substytutem jest trzcina cukrowa, ryż i mięso jedzą bardzo rzadko, nie mają zabawek, książek, ubrań na zmianę. Mali mieszkańcy Budaki spragnieni są miłości, atencji. Wolontariusze bardzo się wzruszyli, kiedy zobaczyli na jednym z slajdów czteroletnią dziewczynkę niosącą na plecach wtulonego w nią półtorarocznego braciszka. Dowiedzieli się także, że dziewczynki mieszkające w sierocińcu mają golone głowy ze względów higienicznych.

Spotkanie zrodziło pomysł współpracy Koła z panią Katarzyną na rzecz pomocy mieszkającym tam dzieciom, które tak naprawdę potrzebują wszystkiego, dlatego z nowym rokiem szkolnym nasze akcje ukierunkujemy m. in. na pomoc afrykańskim rówieśnikom.

(mgr Sandra Soja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

witcherwitcher

2 3

zaraz przyjadą tam katoliccy misjonarze i na ból istnienia zbudują dzieciaczkom 100 m krzyż,a potem zgwałcą 11:28, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA