Zamknij
REKLAMA

2 mln zł od Powiatu na modernizację oddziału chemioterapii

09:06, 01.07.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Pile podpisano umowę na przekazanie dotacji w kwocie 2.074.600 zł na modernizację oddziału chemioterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

- Całkowita wartość realizacji zamówienia szacowana jest na kwotę 4.008.000 zł brutto. Pozostałe 2 miliony złotych mogą zostać sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski. - 29 czerwca radni sejmiku na wniosek Klubu Radnych PiS przegłosowali zmianę nazwy oddziału z onkologii na chemioterapię, co umożliwia przekazanie pieniędzy. Marszałek Marek Woźniak postawił jednak warunek: oświadczył, że pieniądze zostaną przekazane szpitalowi dopiero po podpisaniu przez Zarząd Powiatu aneksu do porozumienia sprzed lat w formie zaproponowanej przez pana marszałka i prezydenta Piły ( choć ten ostatni nie przekazał złotówki na chemioterapię). Aneks ten jednak w niektórych zapisach zawiera sformułowania, które zdaniem służb prawnych są niezgodne z przepisami prawa. W związku z tym wysłaliśmy do marszałka jeszcze jedno pismo, w którym po raz kolejny, wraz z uzasadnieniem prawnym i orzecznictwem Sądu Najwyższego, przedstawiamy nasze argumenty, będące swoistym kompromisem. Liczmy na zmianę stanowiska naszego partnera.

- W przypadku nie osiągnięcia porozumienia odnośnie aneksu, oddział i tak zostanie zrealizowany. Kwotę 2 mln złotych pozyskamy wtedy ze środków rządowych, z tzw. Funduszu Inwestycji Samorządowych lub ze środków własnych Szpitala Specjalistycznego w Pile i budżetu powiatu pilskiego - dodaje starosta.

- Dążymy do tego, by szpital pełnił specjalistyczne usługi onkologiczne oraz zapewniał pełen pakiet usług pacjentom. Głównym zadaniem jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów i realizacja obowiązkowych świadczeń - podkreśla dyrektor pilskiego szpitala Wojciech Szafrański.

Do przetargu na modernizację Oddziału Chemioterapii przystąpiło 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Nova Term Sp. z o.o. z Piły.

- Cieszymy się, że środki przeznaczone na realizację tego projektu po rozstrzygnięciu przetargu mogą zostać u nas w regionie - zaznacza starosta.

Dyrektor Wojciech Szafrański przekazał także dobrą informację dla mieszkańców: za kilka dni Szpital Specjalistyczny w Pile otrzyma sprzęt umożliwiający wykonywanie badań u pacjentów podejrzanych o zakażenie COVID-19. Laboratorium rozpocznie swoją działalność po kilku dniach od uruchomienia sprzętu.

Dyrektor pilskiej lecznicy odniósł się także do informacji o rzekomych brakach kadrowych na SOR-re.

- Pacjenci przyjmowani są według kryteriów stopnia zagrożenia życia, a poziom zatrudnienia i ewentualne braki kadrowe nie są zjawiskiem odosobnionym na tle innych SOR-ów - poinformował Wojciech Szafrański.

Szpital Specjalistyczny w Pile obejmuje swym zasięgiem blisko 500 tysięcy pacjentów - nie tylko z powiatu pilskiego, ale całej północnej Wielkopolski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

PilakPilak

7 0

Pan Starosta jako geniusz ekonommii napewno coś wymyśli... i weźmie kolejny kredyt, który będą spłacać nasze wnuki. A może PiS~da? 12:18, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okularnikokularnik

5 0

Nawet okulary nie ukryją prawdziwej twarzy wasala Stokłosy 14:20, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okularokular

1 0

Kontrasygnata skarbnika jest? czy nie ma? 21:48, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MilenaMilena

0 0

Hej Mam na imie Milena i mam 23 lata :) Napisz do mnie na www.milepanie.pl/milena89 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. 14:00, 06.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szafrańskiszafrański

0 0

już letę! 21:19, 06.07.2020


REKLAMA
REKLAMA