Zamknij
REKLAMA

720 tys. zł rządowej dotacji na chodnik w Górce Klasztornej

11:16, 03.07.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Powiat Pilski podpisał umowę z Wojewodą Wielkopolskim o dofinansowaniu budowy chodnika Górka Klasztorna-Wiktorówko. Samorząd powiatowy pozyskał na to zadanie ponad 720 tys. zł dotacji z państwowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowę w imieniu władz Powiatu Pilskiego na przekazanie środków na zadanie pn. "Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1052P Górka Klasztorna-Wiktorówko - etap II" podpisali wicestarosta Arkadiusz Kubich i skarbnik powiatu pilskiego Tomasz Pawłowski.

- To kolejne zadanie, które będziemy realizować przy wsparciu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Podobnie korzystają z nich nasze gminy w powiecie pilskim, które dzięki rządowemu wsparciu także realizują wiele ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich. Całkowita wartość zadania wynosi 1.205.147,80 zł, z czego z Funduszu Dróg Samorządowych pochodzi dotacja w wysokości 722.661,00 zł. Pozostałe środki w kwocie 482.486,80 zł zagwarantowano w budżecie powiatu. Inwestycja obejmuje budowę nowego chodnika z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami do nieruchomości. W ramach zadania wykonane zostanie również przejście dla pieszych (z oznakowaniem pionowym i poziomym) na wysokości skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Górka Klasztorna. Początek budowy zaprojektowano na połączeniu z istniejącym już chodnikiem przy Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, wybudowanym przez Powiat Pilski w 2018 roku i prowadzącym dalej do Łobżenicy, zaś koniec przy posesji nr 50 w Wiktorówku.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

calineczkacalineczka

1 0

Kolejny chodnik, który będzie budowany w polu. Ale Polska to bogaty kraj! 11:32, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

.... ....

1 0

Nie no brawo, ostatnio jechałem zawieść paczkę ludzie po deszczu do domu nie mogą dojechać ale chodnik będzie piękny tylko gratulować, ciekawe ilu ludzi będzie z niego korzystać 3-4 dziennie... 11:36, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA