Zamknij
REKLAMA

"Partnerstwo dla rozwoju Krajny" - warsztaty dla mieszkańców

07:55, 04.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Białośliwiu i Łobżenicy odbyły się pierwsze warsztaty dla mieszkańców w ramach opracowywania strategii terytorialnej dla "Partnerstwa dla rozwoju Krajny".

W skład Partnerstwa wchodzi obecnie 8 samorządów: Powiat Pilski i 5 gmin z powiatu pilskiego: Łobżenica, Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie i Miasteczko Krajeńskie (ta ostatnia dołączyła w lutym) oraz gminy Lipka i Zakrzewo z powiatu złotowskiego. "Partnerstwo dla rozwoju Krajny" bierze udział w pilotażowym programie Centrum Wsparcia Doradczego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem programu jest podniesienie komfortu życia mieszkańców, atrakcyjności gospodarczej i turystycznej regionu Krajna.  

- Znaleźliśmy się w elitarnym gronie 38 Partnerstw w całym kraju, które otrzyma wsparcie doradcze fachowców Związku Miast Polskich. Nasza siła polega na tym, że możemy wspólnie sięgać po środki pomocowe, w tym unijne, brać także udział w specjalnie dla nas dedykowanych konkursach i zdobyć duże dotacje na realizację ważnych zadań, które poprawią sytuację mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Warsztaty z mieszkańcami są pomocne w opracowaniu projektów inwestycyjnych. Mieszkańcy mogli wyrazić swoje opinie, potrzeby, słabe jak i mocne strony gmin, w których żyją i pracują oraz zgłosić swoje pomysły.

- Takie spotkania są pomocne w opracowaniu projektów inwestycyjnych dla poszczególnych gmin, jak i ponadregionalnych - dodaje starosta Komarowski.

W warsztatach uczestniczyli doradcy ze Związku Miast Polskich: Justyna Pietrzykowska i Mirosław Mękarski.  

- Dokonaliśmy już analizy ankiet, które wcześniej wypełniali mieszkańcy. Pokazują one popyt i podaż usług rynkowych i publicznych na tym terenie. Obecne warsztaty z mieszkańcami dotyczyły analizy deficytów i problemów. Takie spotkania są potrzebne do opracowania projektów inwestycyjnych - ocenia Justyna Pietrzykowska.  

W warsztatach wzięła udział także radna Rady Powiatu w Pile Ewa Ramusiewicz:

- Gmina Wysoka, której jestem mieszkanką, również przystąpiła do Partnerstwa. Korzyści dla mieszkańców będą w aspekcie finansowym, społecznym i wizerunkowym - twierdzi radna Ewa Ramusiewicz.  

Pozytywnie o projekcie mówi także Iwona Schulz, również radna Rady Powiatu w Pile, mieszkanka Osieka nad Notecią w gminie Wyrzysk.

- To cenny projekt z wielu powodów. Po raz pierwszy uczestniczę w przedsięwzięciu,  w którym to mieszkańcy są pytani o swoje potrzeby i mogą zgłaszać swoje pomysły , dotyczące tego jak żyć lepiej. Mam nadzieję, że to pomoże zatrzymać wielu młodych ludzi w naszych gminach, aby z nimi związali swoje życie zawodowe i osobiste - mówi radna Iwona Schulz.

 

W warsztatach brała udział także radna Rady Powiatu w Pile Zdzisława Bosak-Kawa.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

uamuam

0 0

ten na głównym zdjęciu z lewej to jest FACHURA!!!! BUHAHAHAHAHAHAHAHAHA! 09:36, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%