Zamknij
REKLAMA

Podopieczni św. Floriana mają dziś święto. Tak było w Chodzieży

10:28, 04.05.2021 | mł. bryg. Leszek Naranowicz.
Skomentuj fot. KP PSP Chodzież
REKLAMA

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, nazywany również Dniem Św. Floriana, patrona strażaków. W tym dniu oddajemy hołd poległym strażakom oraz wyrażamy szacunek za ich trud i narażanie życia.

Jak co roku w Chodzieży strażacy funkcjonariusze i ochotnicy z całego powiatu chodzieskiego spotykają się na uroczystej mszy świętej w kościele kolegiackim w Chodzieży, któremu patronuje święty Florian. Od 2015 roku jest on również patronem miasta Chodzieży.

W związku z pandemią uroczysta msza święta odpustowa odbyła się 2 maja . W uroczystościach uczestniczył m.in. mł. bryg. Adam Grunwald - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Po mszy zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową "W Hołdzie Strażakom Ziemi Chodzieskiej" przez delegacje z terenu powiatu chodzieskiego, w tym Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży. Na zakończenie ks. kanonik Ireneusz Szypura, kapelan chodzieskich strażaków, serdecznie podziękował uczestnikom za udział w mszy i za zaangażowanie w służbie strażackiej.

(mł. bryg. Leszek Naranowicz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%