Zamknij
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile wśród "Drużyn Energii"

08:21, 12.05.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Rekrutacja do 4. edycji projektu zachęcającego młodzież do aktywności fizycznej osiągnęła imponujący wynik. Chęć udziału w inicjatywie Energii z Grupy Orlen zgłosiły aż 381 placówki z całej Polski.

Organizatorzy ze względu na pandemię dopuścili możliwość wykorzystywania materiałów archiwalnych, lecz mimo to większości nauczycieli udało się rozpalić sportowy zapał wśród uczniów, którzy masowo nagrywali filmy i robili zdjęcia siedząc w swoich domach podczas lockdown’u. W drugiej części projektu, która rozpoczął się 11 maja, czekają na uczestników zadania od znanych sportowców, rywalizacja z rówieśnikami z całego kraju, a także nagrody w postaci strojów sportowych.

Zgodnie z zasadami konkursu do kolejnego etapu zakwalifikowało się 100 nowych placówek oraz 128 szkół, które brały udział w poprzednich edycjach i ciągle mają apetyt na ćwiczenia wspólnie z ambasadorami ze świata sportu. Wśród najlepszej "setki" jest wśród nich Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile.

W tej edycji projektu etap sportowy odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie. Ambasadorzy nie będą przedstawiać ćwiczeń indywidualnie, jak było do tej pory. Zamiast tego zostali podzieleni na tematyczne drużyny: koszykarzy, piłkarzy nożnych, drużynę energetyczną i drużynę mocy.

Uczniowie będą mieli za zadanie nagrywać swoje ćwiczenia, a nauczyciele WF-u przesyłać je poprzez stronę DruzynaEnergii.pl. Zmianie nie ulega podstawowa zasada w etapie sportowym, gwarantująca sukces tym szkołom, w których udział w projekcie weźmie jak największy procent wszystkich uczniów z klas 5-8. Najbardziej aktywne szkoły w etapie sportowym zdobędą bony na zakup sprzętu potrzebnego do treningów. Nie zabraknie również nagród indywidualnych, które otrzymają najbardziej zaangażowani uczestnicy. Zabawa tradycyjnie zakończy się też wielkim finałem z dodatkową pulą nagród i atrakcji.

Drużyna Energii to edukacyjno-sportowy projekt Energi z Grupy Orlen skierowany do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Inicjatywa ma na celu sportową aktywizację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Aktywność fizyczną promują znani sportowcy m.in. Paulina Guba, Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą i Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski w ampfutbolu. W związku z panującą w tym roku trudną sytuacją epidemiczną, ambasadorzy zachęcają uczestników do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia możliwe do wykonywania również w domowych warunkach.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

VERSOVERSO

1 0

A Pan od WF-u zapisał mojego syna na czwartki lekkoatletyczne ...by dwa dni przed zawodami powiedzieć mu, że nie może wystartować bo biorą udział tylko dzieci startujące od jesieni. Tak się zachęca dzieci do uprawiania sportu w Pile. 08:35, 12.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pilanin12461pilanin12461

1 0

Panie Głowski, jak tam obiecana hala sportowa przy Siódemce? Miała być gotowa w 2019 roku, a do tej pory nie wbito nawet łopaty. 11:48, 12.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%