Zamknij
REKLAMA

Klaudia Adamek olimpijską stypendystką samorządu województwa

07:22, 11.06.2021 | UMWW w Poznaniu
Skomentuj fot. UMWW
REKLAMA

Na uroczystości zorganizowanej w ogrodach Muzeum Okręgowego w Pile spotkali się przedstawiciele Miasta Piła, samorządu województwa, Klubu Sportowego "Gwardia" Piła i miłośnicy talentu naszej olimpijki z Tokio.

Stypendium olimpijskie w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie zostało podpisane przez Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego. Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa, pogratulował zawodniczce dotychczasowych osiągnięć i zapewnił o wsparciu ze strony zarządu w olimpijskiej sztafecie; to nie pierwsze stypendium, jakie Klaudia Adamek "wybiegała" w samorządzie wojewódzkim.

Jacek Bogusławski podkreślił wagę roli trenera Romana Marciniaka w kształtowaniu talentu Klaudii Adamek, która jest nie do przecenienia.

"To Wasze wspólne zwycięstwo. To dowód na to, że odpowiednio prowadzony trening połączony z talentem nie tylko zawodniczki, ale również trenera, przynosi rezultaty".

Nie zapomniano również o Klubie Sportowym "Gwardia" Piła, w którym sprinterka trenuje, składając podziękowania prezesowi Krzysztofowi Urbanowiczowi.

- Jako mieszkaniec Piły cieszę się, że w Klubie Sportowym "Gwardia" Piła rodzą się i wzrastają olimpijskie talenty - podkreślił Jacek Bogusławski.

Gratulacje i kwiaty na ręce Klaudii Adamek złożył też radny sejmiku województwa wielkopolskiego Henryk Szopiński, który przypomniał, że lekkoatletka pierwsze sportowe kroki stawiała m.in. w kierowanym przez niego domu kultury.

Prezydent Piły Piotr Głowski wręczył biegaczce koszulkę z napisem "Piła", która specjalnie na potrzeby Igrzysk została utrzymana w biało-czerwonych barwach.

- To ważny dzień dla wielkopolskiego sportu. Mam nadzieję, że Klaudia Adamek dołączy m.in. do Szymona Ziółkowskiego, złotego medalisty z Sydney, i razem będą mogli nieść "złoty ciężar" Igrzysk Olimpijskich w lekkoatletyce - powiedział Jacek Bogusławski.

 

(UMWW w Poznaniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

VERSOVERSO

3 0

Super ! Popieram docenienie sportowych osiągnięć. Teraz czas na indywidualne osiągnięcia. Oby poniżej 11,00 na 100m 09:07, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mdli mniemdli mnie

2 0

Więcej polityków na tej scenie nie było ? Ręce opadają...a gdzie Eli ? 14:51, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 16:09, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 16:10, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%