Zamknij
REKLAMA

ZUS na dyżurze w sprawie 300 plus

12:35, 04.08.2021 | Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego
Skomentuj
REKLAMA

Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start"? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online. Weź ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Musisz również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

W tym roku obsługą i wypłatą świadczeń 300 plus w ramach programu "Dobry Start" zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko elektronicznie poprzez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia.

Część z rodziców wniosek o wyprawkę szkolną złożyła w pierwszych tygodniach lipca. Ci którzy, jeszcze tego nie zrobili, mają czas do końca listopada. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych ekspertów, zarówno po to, by założyć profil PUE i jak i złożyć wniosek o 300 plus. Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych. Terminy dyżurów pracowników ZUS w innych  instytucjach można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce "Dobry Start".

Świadczenie z programu "Dobry Start" wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy. Rodzice, którzy korzystają z kart przedpłaconych wydanych np. przez MOPS-y, GOPS-y nie mogą wskazywać rachunku z karty. Muszą podać osobiste konto w banku. Coraz częściej obserwujemy, że klienci wpisują we wniosku rachunek z karty przedpłaconej wydanej przez MOPS, GOPS i pieniądze wracają do ZUS. Warto więc sprawdzić, czy we wniosku wpisujemy poprawny numer rachunku.

(Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SuperSuper

2 0

To dzięki PiS. 14:36, 04.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ww

0 1

PiSda ! 🤣 15:58, 04.08.2021


lemanpictureslemanpictures

0 0

Zapraszamy do oglądania filmów w dziale WIDEO💩. Zdanie o filmowcach 👎sobie wyrobicie sami 19:07, 04.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%