Zamknij
REKLAMA

Jest czas do 13 maja. Są granty do zdobycia

09:18, 30.04.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe województwa wielkopolskiego do 13 maja mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w ramach VI edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Na ich realizację mogą zdobyć granty o wartości 5000 zł, 3000 zł lub 1000 zł.

Każdy zaangażowany w życie lokalne województwa wielkopolskiego, może jeszcze przez tydzień zgłosić swój pomysł społeczny w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród złożonych wniosków Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. We wszystkich 125 mikroregionach zostaną nagrodzone najciekawsze inicjatyw grantami o łącznej wartości 1.125.000 zł. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, a liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.

Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza do godziny 17.00 13 maja.

- Zaangażowani mieszkańcy, zróżnicowane społeczeństwo, wielokierunkowe potrzeby – to trzy najważniejsze składowe programu „Decydujesz, pomagamy”. Niezwykła wartością dodaną programu jest możliwość bezpośredniego podjęcia decyzji przez mieszkańców - od tematyki zgłaszanych projektów, po wybór zwycięskich inicjatyw. Z dumą patrzymy na to, jak dotychczasowe pomysły, jeszcze niedawno zapisane we wniosku, zamieniają się w zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne czy kursy medyczne - mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", partnera merytorycznego programu.

Program "Decydujesz, pomagamy" od 2016 roku wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich najbliższego otoczenia. W ciągu pięciu dotychczasowych edycji Tesco Polska, wraz z Fundacją Tesco przekazało ponad 4,4 miliony złotych i tym samym wsparło 1 190 projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na modernizację naszego kraju.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone