Zamknij
REKLAMA

Palety na sprzedaż - działalność punktów skupu

11:41, 22.05.2020 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Dużą ilość towarów trudno byłoby przetransportować bez użycia palet. Również magazynowanie sprawiałoby kłopoty. W hurtowniach, magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych i firmach spedycyjnych palety zapewniają komfortowe składowanie i dostarczanie produktów. Co zrobić, aby koszt ich zakupu nie stanowił zbyt dużego obciążenia finansowego? Czy sprzedaż nieużywanych palet się opłaca?

Standaryzacja - czy dotyczy wszystkich palet?
Chociaż dostępne są palety z różnych materiałów, m.in. z plastiku, najczęściej stosuje się warianty drewniane. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając, co oferuje skup palet w Poznaniu. Palety mają różne wymiary, ale część z nich charakteryzuje się jednakową budową. Wykorzystanie palet na masową skalę w transporcie i magazynowaniu sprawiło, że pojawiła się potrzeba ich standaryzacji. Oznacza to, że wiele palet ma identyczną konstrukcję i wymiary, co ułatwia układanie ich jedna na drugiej i pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Standaryzowanymi wariantami palet są europalety. Ich produkcja, ale również naprawa, są ściśle kontrolowane. Producenci muszą stosować się do wytycznych, dzięki czemu są identyczne i można mieć pewność, że charakteryzują się wysoką jakością. Jeżeli potrzebujesz europalet lub chcesz je sprzedać, odwiedź skup palet euro. Palety tego typu mają odpowiednie oznaczenia, aby nie pomylić ich z innymi, i żeby trudniej było je podrobić. Niestety na rynku jest sporo podróbek. Oryginalne, licencjonowane europalety mają wypalone symbole EUR i EPAL. Firmy, które nie przestrzegają obowiązujących zasad dotyczących produkcji i napraw, mogą stracić licencję.
 
Czy można zarobić na sprzedaży niepotrzebnych palet?
Czasem pojawia się potrzeba wymiany palet na warianty wyższej jakości, a kiedy indziej przestają być potrzebne, np. po zakończonej budowie, i w takiej sytuacji pojawia się pytanie, co z nimi zrobić. Odpowiedź jest prosta – sprzedać. Nieużywane palety tylko zajmują miejsce albo i tak trzeba się ich pozbyć, więc najlepiej odwiedzić skup palet. Punkty skupu oferują różnorodne ceny w zależności od stanu palet, ale wiele zależy od polityki cenowej punktu, jak i rejonu, w którym funkcjonuje. W większych miastach zwykle można uzyskać lepszą cenę. Na sprzedaży palet nie można zarobić dużo, ponieważ skupy zarabiają na różnicach pomiędzy ceną kupna i sprzedaży, ale zawsze są to jakieś dodatkowe pieniądze. Warto zdecydować się na sprzedaż palet, które nie są już używane. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze palety mogą zostać przyjęte. Jeżeli w skupie stwierdzą, że są zbyt niskiej jakości, a ich naprawa jest nieopłacalna, mają prawo odmówić ich przyjęcia. Im lepsza jakość palet, tym wyższą cenę sprzedaży można uzyskać.
 
Czy w punkcie skupu można dostać palety dobrej jakości?
W punktach skupu, które dbają o swoją renomę, oferowane są wyłącznie palety dobrej jakości, o czym można się przekonać podczas wizyty w https://www.tefra.com.pl/. Proponowane są palety zaliczane do różnych klas jakości, ale wszystkie są sprawdzone, naprawione i mogą być z powodzeniem dalej użytkowane.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA