Zamknij

Wkłady kominkowe vs. piecyki wolnostojące

12:47, 05.10.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:49, 05.10.2020
Skomentuj

W 2020 roku nikt nie myśli już o tym, aby inwestować w kominek otwarty. Obecnie prym wiodą wkłady kominkowe. Są połączeniem wysokiej wydajności i ergonomii. Takie rozwiązania jak kominek z płaszczem wodnym czy też systemem dystrybucji gorącego powietrza zyskały zaufanie tysięcy Polaków. Sprawdzają się doskonale jako dodatkowe źródło ciepła. Ponadto, stosując taki system grzewczy, dbamy o środowisko. Ogrzewanie domu za pomocą drewna, należy również do jednego z najtańszych rozwiązań wśród dostępnych na rynku. Poza wkładami kominkowymi, inwestorzy coraz częściej sięgają po piecyki wolnostojące. Wiele osób wyobraża sobie kominek wolnostojący jako zaniedbane urządzenie z ubiegłego wieku. Współczesne piecyki typu koza nie przypominają już starych piecyków. Teraz są to efektywne źródła ciepła o niepowtarzalnym i nowoczesnym designie. Technologia w branży kominkowej rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu piecyki wolnostojące mogą stanowić ciekawą alternatywę dla wkładów kominkowych. Wiele zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i możliwości inwestora. Zarówno wkłady kominkowe jak i kominki wolnostojące mają swoje wady i zalety. Przed dokonaniem wyboru, warto przeanalizować specyfikę obu rodzajów urządzeń i podjąć decyzję w oparciu o rzetelną wiedzą. Poniżej przedstawiamy krótkie porównanie obu rozwiązań.


Możliwości grzewcze

Zarówno piecyki wolnostojące jak i wkłady kominkowe (największy wybór obu rozwiązań znajdziesz na https://www.defrohome.pl/) cechują się wysoką wydajnością. Jako dodatkowe źródło ciepła, generują oszczędności. Szczególnie dobrze to widać w miesiącach przejściowych (wiosna i jesień). Kiedy temperatury na zewnątrz nie spadają poniżej zera, kominek jest w stanie z łatwością zapewnić komfort cieplny domownikom. Jest to realizowane za pomocą płaszcza wodnego lub systemu dystrybucji gorącego. Pierwsza opcja współpracuje z instalacją hydrauliczną budynku, natomiast druga to system kanałów dystrybuujących ogrzane powietrze do poszczególnych pomieszczeń. Systemy te sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych domach. Coraz częściej są montowane przy okazji termomodernizacji starszych budynków. Potwierdzeniem oszczędności kominków z płaszczem wodnym i systemem dystrybucji gorącego powietrza, jest fakt, że ogrzewanie domu za pomocą drewna kosztuje zaledwie 0,1 zł za każdą wytworzoną kilowatogodzinę energii cieplnej.


Montaż i estetyka

Pod względem montażu, zdecydowanie korzystniej wypadają piecyki kominkowe (np. Defro Home). Wynika to z tego, że nie ma konieczności ich zabudowywania. Zarówno wkłady kominkowe jak i kominki wolnostojące wymagają dostępu do przewodów kominowych.Wkłady kominkowe występują w wielu wariantach. Imponujący efekt jaki dają kominki narożne lub trzyszybowe rekompensuje konieczność prac związanych z zabudową. Piecyki wolnostojące również potrafią wzbogacić wnętrze. Sprawdzają się zarówno w klasycznych jak i modernistycznych pomieszczeniach. Ich dużą zaletą jest mobilność, czyli coś czego wkłady kominkowe nie posiadają. Demontaż i przeniesienie piecyka wolnostojącego nie stanowią żadnego problemu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku częstych przeprowadzek.

Wkłady kominkowe z zamkniętą komorą spalania mogą się pochwalić nieco wyższą wydajnością, ale piecyki wolnostojące posiadają szereg innych zalet. Oba rodzaje kominków stanowią rozwiązanie grzewcze na miarę XXI wieku i powoli stają się standardem w nowoczesnym budownictwie.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%