Zamknij

Kredyt konsolidacyjny - kompendium wiedzy

11:38, 10.11.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:00, 10.11.2020
Skomentuj

Zobowiązania kredytowe wciąż cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Chociaż Polacy stale się wzbogacają, nadal poszukują wsparcia finansowego, dzięki któremu mogą realizować swoje potrzeby. Okazuje się również, że w końcu stać nas na spłatę kredytów, a banki coraz chętniej z nami współpracują - wysokie zarobki powodują, że nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca, by otrzymać zobowiązanie finansowe.

Zobowiązania kredytowe wciąż cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Chociaż Polacy stale się wzbogacają, nadal poszukują wsparcia finansowego, dzięki któremu mogą realizować swoje potrzeby. Okazuje się również, że w końcu stać nas na spłatę kredytów, a banki coraz chętniej z nami współpracują - wysokie zarobki powodują, że nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca, by otrzymać zobowiązanie finansowe.

Rzeczywiście mamy coraz więcej pieniędzy, ale zgodnie ze statystykami, niestety jednocześnie zadłużamy się coraz bardziej i coraz częściej mamy problemy z regularną spłatą comiesięcznych rat. Coraz bardziej powszechne jest również zjawisko tzw. spirali długów. Zgodnie z nią, osoby, które zaciągają kolejne zobowiązania, w końcu nie mają już środków na ich spłatę, a banki przestają wydawać decyzję pozytywną na następny kredyt. Opcją, dzięki której kredytobiorcy mogą utrzymać dobrą sytuację finansową, jest kredyt konsolidacyjny. Jeśli posiadasz więcej niż jeden kredyt, może to właśnie oferta dla Ciebie. Dowiedz się więcej o kredycie konsolidacyjnym już teraz.


Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to jeden z produktów bankowych, którego istotą jest udzielenie finansowego wsparcia. Wyróżnia się jednak tym, że nie jest to typowe zobowiązania, w ramach którego klient banku otrzymuje środki na wskazany cel czy dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny to proces, dzięki któremu wszystkie zaciągnięte dotąd zobowiązania zostają połączone w jedno. Dotyczy to również tych kredytów, które zostały wzięte w różnych, nawet konkurencyjnych względem swojej działalności instytucjach bankowych.


Zalety kredytu konsolidacyjnego

• niższa rata miesięczna,
• |wydłużenie okresu trwania umowy z bankiem,
• możliwość dobrania dodatkowych środków finansowych,
• komfort współpracy tylko z jednym bankiem,
• utrzymanie płynności finansowej.

Wybierając dobry kredyt konsolidacyjny (najlepszy ranking na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne), kredytobiorca może liczyć na bardziej atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania kredytowego. Należy wziąć pod uwagę, że przecież kredyt brany kilka lat temu, może być obarczony niekorzystnymi warunkami czy ograniczeniami. Współcześnie banki muszą walczyć o każdego klienta, dlatego zobowiązania kredytowe są zwyczajnie tańsze.

Biorąc kredyt konsolidacyjny, rata może zostać obniżona poprzez wydłużony okres kredytowania. Do tego, kredytobiorca, który wykazuje odpowiednią zdolność kredytową, może jeszcze dobrać dodatkowe środki. Dzięki nim może zasilić domowy budżet czy też spłacić inne zobowiązania (na przykład te pozabankowe, które nie mogą zostać skonsolidowane).

Warto podkreślić, że decyzja o połączeniu kredytów podejmowana jest zazwyczaj także po to, by kredytobiorca mógł zyskać komfort spłaty zobowiązań finansowych. Posiadając kilka kredytów, nie zawsze udawało się dopilnować terminów spłaty rat, natomiast mając tylko jedno zobowiązanie, problem ten zwyczajnie znika.


Wady kredytu konsolidacyjnego

konieczność weryfikacji zdolności kredytowej,
• wysokie opłaty dodatkowe.

Każdy kredytobiorca, który liczy na połączenie dotychczasowych zobowiązań kredytowych, musi liczyć się z tym, że nowy bank, zanim udzieli kredyt konsolidacyjny, sprawdzi zdolność kredytową. Musi być pewny, że klient będzie w stanie spłacać comiesięczne raty. Ważna jest również historia kredytowa, a wszelkie płatności po terminie albo zadłużenia, jakie wynikają z braku spłaty wyznaczonej raty, nie wpływają korzystnie. Szans na kredyt konsolidacyjny raczej nie mają także dłużnicy, którzy generują zbyt niski dochód bądź na ich koncie bankowym realizowane jest zabezpieczenie z ramienia egzekucji komorniczej.

Dlaczego zawsze należy porównać różne propozycje banków? Wszystko dlaczego, że kredyt konsolidacyjny może finalnie okazać się droższy aniżeli dodatkowe zobowiązania, które zostały zaciągnięte w różnych bankach. Wynika to nie tylko z narzuconego oprocentowania, które może być wyższe, ale także dodatkowych opłat, które z reguły są obowiązkowe. Do takich zaliczyć można prowizję, jaką banki pobierają za wcześniejszą spłatę zobowiązania kredytowego czy też prowizję, jaką nowy bank pobierze za udzielenie kredytu. Aby wyliczyć wszelkie koszty kredytu konsolidacyjnego, dobrze jest nie tylko sprawdzić zestawienie najlepszych ofert, korzystając z rankingu kredytów konsolidacyjnych, ale również wykorzystać kalkulator kredytowy. Kredytobiorca powinien ocenić swoje szanse na otrzymanie kredyt jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt. Przecież każda odmowa banku nie wpływa korzystnie na zdolność kredytową. Weryfikacja kosztów nowego zobowiązania jest też konieczna, by móc ocenić swoje potrzeby, ale również możliwości finansowe. Może okazać się, że zwyczajnie nie stać nas na łączenie kredytów i może lepiej nie zmieniać formy spłaty zaciągniętych zobowiązań. Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego musi być zawsze indywidualne, a przede wszystkim racjonalne. Każdemu potencjalnemu klientowi oferowane są inne warunki, ale dobrą informacją jest to, że zawsze można je negocjować.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%