Zamknij
REKLAMA

W Grapilu porozmawiają o zagranicznym biznesie

12.12, 28.09.2022 fp
Skomentuj
REKLAMA

3 października w godzinach 11:00-13:30 w sali szkoleniowej firmy Grapil Sp.j. rozmawiać będą o sprzedaży online na rynkach zagranicznych.

- W ramach cyklu "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie" proponujemy przedsiębiorcom z podregionu pilskiego bardzo aktualny temat: transgraniczny handel online, czyli cross border e-commerce - informuje Lidia Piechocka, ekspert ds. rynków zagranicznych w Wielkopolskim Funduszu Rozwoju sp. z o.o. w Poznaniu.

- Swoją wiedzą, jak skutecznie sprzedawać online na rynkach zagranicznych, podzieli się ekspert - pan Konrad Zach, który ma duże doświadczenie w zakresie pomocy firmom w budowaniu, optymalizowaniu i rozwijaniu internetowych kanałów sprzedaży B2C, B2B oraz marketplace.

W programie m.in. praktyczne case study, źródła inspiracji i przykłady popularnych platform marketplace z podziałem na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Szacuje się, że globalna sprzedaż na rynku e-commerce osiągnie 6,5 biliona dolarów w 2023 roku, co stanowi olbrzymi wzrost w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy to przekroczyła poziom 3,5 biliona dolarów. Na ten dynamiczny wzrost wyniku wpłynęła m.in. pandemia, która zmieniła oblicze zakupów w Internecie.

Na przełomie 2020 i 2021 roku firma PayPal przebadała pod kątem zakupów w sieci 13 rynków (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Singapur, Chiny, Australia, Hongkong), a z przygotowanego raportu wynika, że klienci e-sklepów chętniej decydują się na zakupy online w innym kraju i wydają wtedy więcej niż osoby kupujące tylko w obrębie danego państwa.

Niestety polscy e-sprzedawcy są znikomo obecni na rynkach zagranicznych, mimo że jest to dużo łatwiejsza droga dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku w porównaniu z tradycyjnym handlem.

Sytuacja ta motywuje nas do promocji transgranicznej sprzedaży online w najnowszej edycji cyklu "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie". Naszym celem jest przedstawienie szans, zachęcenie przedsiębiorców do e-ekspansji i dywersyfikacji kanałów sprzedaży - podsumowuje Lidia Piechocka.

Partnerem wydarzenia w Pile jest Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia poprzez stronę internetową.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%