Zamknij
REKLAMA

Altvater wygrał przetarg na odbiór, transport i zagosporowanie odpadów. Przed spółką nowe wyzwania, m.in. wymiana pojemników na nowe

13.00, 22.11.2022 Eneris Aktualizacja: 13.06, 22.11.2022
Skomentuj fot. Eneris
REKLAMA

Altvater Piła zwyciężył w przetargach na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów należących do Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Związku Gmin Krajny. Rozstrzygnięcie przetargów oznacza, że wszystkie gminy zrzeszone w ZM PRGOK będą obsługiwane przez tę spółkę.

Do obsługi nowych kontraktów przeznaczone będą nowe, ekologiczne śmieciarki oraz elektryczne auta dostawcze, pełniące jednocześnie rolę Pogotowia Odpadowego. Mieszkańcy gmin, które od stycznia będą obsługiwane przez Altvater, już teraz otrzymują nowe pojemniki, z których zaczną korzystać z początkiem 2023 roku. Prowadzona jest również intensywna kampania informacyjna.

- Przetarg realizowany przez ZM PRGOK uwzględniał podział gminy na sektory, co przekładało się na większą konkurencję wśród oferentów. Zwyciężając we wszystkich przetargach Altvater pokazał potencjał i korzyści płynące z faktu bycia częścią grupy ENERIS, dzięki czemu mogliśmy zaoferować najniższe ceny przy najwyższych standardach świadczonych usług. Jestem przekonany, że mieszkańcy gmin, które zaczniemy obsługiwać, odczują nową jakość usług odbioru odpadów ze swoich gospodarstw - podkreślił Jacek Fertikowski, prezes zarządu Altvater Piła.

Aktualnie Altvater obsługuje mieszkańców gmin: Krzyż Wielkopolski, Drawsko, Wieleń (pierwszy sektor ZM PRGOK), Czarnków i Ujście (drugi sektor), Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie, Wysoka i Kaczory (trzeci sektor) oraz gminę Piła (piąty sektor), a także mieszkańców gmin: miejskiej i wiejskiej Chodzież oraz gminy wiejskiej Wałcz.

Od 1 stycznia 2023 roku spółka odbierać będzie odpady z gmin: Złotów, Lipka, Zakrzewo, Tarnówka, Łobżenica i Okonek, a od 1 marca 2023 roku, także z Jastrowia i Krajenki. Do tego grona dołączy również gmina Tczew obsługiwana, obok gminy Pruszcz Gdański i gminy Suchy Dąb, przez pomorski oddział Altvatera.

Dzięki nowym kontraktom z usług Altvater skorzysta ponad 275 tysięcy mieszkańców, mieszkających w województwach wielkopolskim, pomorskim i zachodniopomorskim. 

•••

Altvater Piła jest spółką należącą do ENERIS Surowce, który specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i dedykowanych usług we wszystkich ogniwach łańcucha wartości gospodarki odpadami, począwszy od odbioru, poprzez odzysk materiałowy i energetyczny aż do bezpiecznego końcowego ich zagospodarowania. Z usług firmy korzysta ponad 1,5 mln mieszkańców w ponad 100 gminach oraz wielu przedsiębiorców na terenie całego kraju. Zatrudnia niemal 1500 pracowników w 25 lokalizacjach. 

(Eneris)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ciekawy Ciekawy

0 0

A ciekawe kto będzie odbierał śmieci w gminie Wyrzysk, i za ile skoro altvater jest najtańszy 22:36, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%