Zamknij
REKLAMA

Bal Toyoty po rekordowym roku

13:58, 23.01.2018 | Mariusz Szalbierz
REKLAMA
fot. Przemysław Janicki

- Mam dwie żony: tę właściwą, z którą żyję już od wielu lat, i tę drugą - Toyotę – mawia żartobliwie Tadeusz Ukleja. Maria, ta właściwa, towarzyszyła panu Tadeuszowi przy witaniu gości. Ta druga prezentowała się w hallu pilskiego Hotelu Gromada w swych popularnych ubiegłorocznych modelach: C-HR i Lexus LS 500h.

Zagrany na trąbce hejnał mariacki otworzył kolejny Bal Toyoty, którym od 22 lat właściciel Grupy Toyota Ukleja dziękuje klientom, kontrahentom oraz przyjaciołom swoich firm za współpracę w starym roku.

A po znakomitym roku 2016, rok 2017 okazał się jeszcze lepszy: ponownie odnotowano rekordową, przekraczającą 1700 sztuk, ilość sprzedanych nowych aut, zaś wraz z pojazdami używanymi nabywców znalazło ponad dwa i pół tysiąca Toyot i Lexusów. Największych zakupów dokonała firma carsharingowa Click2Go. Tym sposobem od kilku tygodni po ulicach Poznania jeździ 100 białych hybrydowych Yarisów, które można wypożyczyć płacąc za minuty przejazdu.  

Ubiegły rok był okresem debiutów napędzanej hybrydowym "zachwytem" Toyoty C-HR, Land Cruisera nowej generacji, Yarisa po głębokim faceliftingu oraz Lexusów LS 500 i LC 500. W tym roku zapowiadana jest premiera dwóch modeli Toyoty: Aygo i hybrydowej Camry oraz nowych Lexusów: subkompaktowego crossovera UX oraz komfortowego sedana ES. W zeszłym roku nowej aranżacji doczekało się wnętrze macierzystego salonu w Ujściu, nastąpił też kompleksowy remont blacharni  w zakładzie przy ulicy Jagiełły. W Poznaniu-Zawadach wybudowano Centrum Samochodów Używanych wraz z pełnym zapleczem usług serwisowych. Jego uruchomienie planowane jest w lutym br. - klienci będą mogli kupić tam w pełni odrestaurowane auto - niczym nówkę, z ubezpieczeniem i gwarancją. Jest to najważniejsze z ostatnich przedsięwzięć inwestycyjnych Grupy Toyota Ukleja, ale na tym nie koniec, gdyż w tym roku nastąpi również rozbudowa salonu w Suchym Lesie o dodatkową przestrzeń na punkt wydań nowych samochodów.

Otwierając wraz z małżonką bal, Tadeusz Ukleja przekazał gościom najnowsze wieści prosto z Japonii, m.in. na temat przyszłości samochodów elektrycznych.

- Toyota wychodzi z założenia, że auta elektryczne, owszem, ale nie za pięć czy dziesięć lat, ale za lat dwadzieścia. Póki co najlepszym napędem jest hybryda i taka jest polityka koncernu na najbliższe lata. Ponadto w kontekście dbałości o ekologię, w sierpniu bieżącego roku zakończy się produkcja Toyot z silnikami diesla.

Swoje wystąpienie Tadeusz Ukleja zakończył życzeniami noworocznymi.

- Życzę Państwu zdrowia, pomyślności i dużo, dużo szczęścia. Na Titanicu ludzie mieli zdrowie i pieniądze, ale zabrakło im szczęścia. Niech więc nikomu z nas go nie zabraknie!

- A ja życzę szampańskiej zabawy do białego rana! - dodała Maria Ukleja. I tak też było!

Organizację balu wsparli Toyota Motor Poland i Toyota Bank Polska S.A.

(Mariusz Szalbierz)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone