Zamknij
REKLAMA

Podsumowano XXIII Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne

07:08, 29.10.2019 | St. Zielińska, Pilskie TKKF
Skomentuj
REKLAMA

"Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada" (Stanisław Staszic).

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile, jako organizator i realizator projektu Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne dla dzieci m. Piły i powiatu pilskiego, dokonało corocznego podsumowania kolejnej już, XXIII edycji. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile.

Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonał Leszek Zieliński, prezes Pilskiego TKKF. W podsumowaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Warszawy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”: Marian Woronin - wiceprezes Stowarzyszenia, medalista olimpijski i aktualny rekordzista Polski w sprincie, Andrzej Szeląg i Bartłomiej Olesiński - członkowie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” od 25 lat jest głównym organizatorem ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych Mariana Woronina, a od 14 lat międzynarodowych pucharów lekkoatletycznych dla dzieci. Olimpijczyk Marian Woronin od 23 lat gości w Pile na uroczystościach związanych z pilskimi czwartkami la.

W podsumowaniu uczestniczyli donatorzy w osobach: Beata Dudzińska - zastępca prezydenta Piły i Przemysław Pochylski - członek zarządu powiatu, reprezentujący starostę pilskiego. Na uroczystość przybyli także: Sebastian Dzikowski - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły, Dariusz Kubicki - dyrektor MOSiR w Pile, dyrektorzy szkół i nauczyciele biorący udział w Projekcie PCLa, sędziowie związkowi la i trenerzy klubowi. Gośćmi honorowymi byli: Remigiusz Olszewski - aktualny, pięciokrotny halowy mistrz Polski w biegu na 60 m, półfinalista Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow w marcu 2019 roku, członek kadry narodowej, zaczynający karierę sportową w pilskich czwartkach la, oraz Jan Szuty, wieloletni przyjaciel wspierający dzieci uczestniczące w pilskich czwartkach la.

Uroczystość poprowadził Leszek Zieliński - prezes TKKF wspólnie ze Stanisławą Zielińską - dyrektorem projektu PCLa jako organizatorzy i realizatorzy Pilskich i krajowych Czwartków La od 1997 roku. Po powitaniu gości prezes krótko omówił XXIII edycję PCLa. Równolegle wyświetlane były medialne prezentacje z meetingów lekkoatletycznych na stadionie i w hali, meetingu kwalifikacyjnego i XXV Ogólnopolskich Finałów Czwartków La oraz Mistrzostw Polski Dzieci.

Po krótkim wprowadzeniu wiceprezydent Piły Beata Dudzińska i członek zarządu powiatu Przemysław Pochylski z rąk gości, przedstawicieli Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” w Warszawie, przyjęli okolicznościowe puchary za zaszczytne II miejsce Piły i powiatu w 25-letniej ogólnopolskiej klasyfikacji ośrodków - organizatorów czwartków la Mariana Woronina. Marzenna Urbaniak - dyrektor SP nr 1 w Pile z rąk prezesa Leszka Zielińskiego otrzymała honorowy dyplom specjalny za 10-letnią współpracę w realizacji projektu PCLa. Sebastian Daukszewicz z Tętna Regionu odebrał dyplom honorowy za promocję pilskich czwartków la.

Kolejnym punktem programu było honorowanie wyróżnieniami szkół i nauczycieli za osiągnięcia w XXIII edycji PCLa. Wręczono puchary i okolicznościowe honorowe dyplomy dyrektorom zwycięskich szkół i nauczycielom „najlepszy nauczyciel edukacji poprzez formy sportowe” oraz  w kategorii „małych szkół”,

Puchary Prezydenta m. Piły w klasyfikacji szkół m. Piły dyrektorzy SP nr 1, SP nr 5 i SP nr 7 w Pile odebrali z rąk pani Beaty Dudzińskiej, Sebastiana Dzikowskiego i Dariusza Kubickiego.

Puchary Starosty Pilskiego w klasyfikacji szkół powiatu pilskiego z rąk Przemysława Pochylskiego odebrali dyrektorzy i nauczyciele ZS Stara Łubianka i SP Kosztowo.

Okolicznościowe dyplomy honorowe za osiągnięcia w XXIII edycji Pilskich Czwartków La w kategorii „Najlepszy nauczyciel edukacji przez formy sportowe” odebrali nauczyciele: Marzenna Kuczmyło z SP nr 1 w Pile, Maciej Tutlewski z SP nr 5 w Pile, Małgorzata Wasilewska z SP nr 7 w Pile, Elżbieta Szczepaniak z ZS w Starej Łubiance, Oliwia Rozpłoch-Grzelak z SP w Kosztowie i Lidia Mrotek z SP w Bądeczu w kategorii „małe szkoły”.

Dyrektorów szkół i nauczycieli honorowali donatorzy projektu - w imieniu prezydenta Piły Piotra Głowskiego wiceprezydent Beata Dudzińska, w imieniu starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego członek zarządu powiatu Przemysław Pochylski oraz przybyli z Warszawy goście - przedstawiciele Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”.

Po krótkich wystąpieniach gości i gospodarzy nastąpiło zamknięcie XXIII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych.

(St. Zielińska, Pilskie TKKF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA