Zamknij
REKLAMA

Kolejne punkty na koncie lekkoatletów Gwdy

16:12, 21.09.2020 | Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła
Skomentuj
REKLAMA

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, po udanym występie na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu, wystartowali równie udanie w kolejnych dwóch imprezach mistrzowskich, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, zdobywając łącznie 26,5 punktów.

Podobnie jak tydzień temu juniorzy, również juniorzy młodsi startowali na nowoczesnym obiekcie w Radomiu. Świetnie spisał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 prz. zajął szóstą lokatę z czasem 6:16,42, bijąc rekord życiowy o 12 sekund. Ósmą lokatę wywalczył Marcin Król w skoku wzwyż z wynikiem 188 cm.

Pierwszym, który nie wszedł do finału B, był Mikołaj Szarejko, który na dystansie 400 m ppł. uzyskał rezultat 58,90 sek. O pechu może mówić 16-letni Norbert Śliwiński, który w tłoku podczas pokonywania przeszkody w biegu na 2000 m prz. został potrącony przez jednego ze startujących. W konsekwencji tego upadł i choć szybko "pozbierał się", nie mogło być już mowy o satysfakcjonującym rezultacie. Jak sam powiedział po biegu, przyda się zdobyte doświadczenie w przyszłym roku, w którym będzie miał okazje jeszcze startować w tej kategorii.

Równolegle w tym samym czasie w Karpaczu odbywały się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km. Świetnie w tych zawodach wystartowała Rozalia Gapska, która w kategorii młodzieżowej U23 wywalczyła wysoką piątą lokatę w czasie 37:44,57.

(Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA